To byla rána! Thiago krásným gólem poslal Liverpool do vedení nad Portem

V rámci předposledního utkání skupinové fáze Ligy mistrů se utkal Liverpool s Portem. Anglický tým je ve skupině stoprocentní, portugalský nadále bojuje o postup z druhé příčky. O nejhezčí moment utkání se postaral Španěl Thiago, který vstřelil krásný gól.

Pátý zápas skupinové fáze Ligy mistrů nabídl souboj stoprocentního Liverpoolu s Portem, které nadále bojuje o udržení prestižní soutěže i na jaře.

Domácí poslali na trávník kombinovanou sestavu, ve které byl například devatenáctiletý Tyler Morton, popřípadě Japonec Takumi Minamino.

Liverpool byl i tak lepším týmem, vedení se mohl dočkat již v prvním poločase, branka Sadia Maného ale nebyla uznána z důvodu ofsajdového postavení.

Vedení se anglický tým ale přeci jen dočkal a šlo o opravdu krásnou branku. Vstřelil ji sváteční střelec Thiago Alcantara, který ještě nedávno absentoval z důvodu zranění.

Španěl vypálil několik metrů za hranicí vápna z voleje a brankář se po ráně, která zaplula k pravé tyči, natahoval marně.

Zdroj: Donk Trading

Zápas hodný světového šampionátu! Srbové v přestřelce remizovali s Kamerunem 3:3

Úvodní utkání pondělního programu mistrovství světa v Kataru bavilo. Kamerun i Srbsko potřebovaly vyhrát, nakonec se rozešly s bodem za remízu 3:3. Skóre otevřel Kamerun, soupeř následně otočil na 1:3, avšak Afričané se nevzdali.

V úvodu zápasu byli aktivnější Kamerunci, první velkou šanci však měl soupeř. Aleksandar Mitrovič se uvolnil ve velkém vápně a následně levačkou orazítkoval zadní tyč. A útočník Fulhamu zlobil dál.

V 17. minutě pálil z voleje, v dobré pozici však těsně minul levou tyčku. Na druhé straně to zkoušel Pierre Kunde, gólman ale jeho tvrdou ránu vyrazil na roh. Ve 29. minutě již Afričané slavili svou první trefu na turnaji.

Po rohovém kopu uklízel na zadní tyči do prázdné branky Jean-Charles Castelletto. Následně velkou šanci nevyužil Kunde a v nastavení přišel test. Strahinja Pavlovič si našel centr Dušana Tadiče a hlavou vyrovnal.

A ve třetí nastavené minutě Srbové vedli. Sergej Milinkovič Savič vypálil z hranice vápna přesně k pravé tyči.

Po výměně stran Srbové dokonali obrat. Týmovou kombinaci v 52. minutě uzavřel koncovkou do prázdné branky Mitrovič. Vincent Aboubakar jedenáct minut nato lobem snížil. Trefu neslavil, myslel si, že byl v ofsajdu. VAR ale nakonec gól uznal.

A v 66. minutě bylo opět srovnáno Aboubakar našel před prázdnou brankou Ericka Choupo Motinga, ten už měl snadnou práci.

Kamerun ale potřeboval vyhrát, jelikož v závěrečném kole bude hrát proti Brazílii.

Byli to však Srbové, kdo nevyužil slušné šance. Nejprve Mitrovič, v nastavení Marko Djurič. Po remíze 1:1 je situace ve skupině otevřená, v závěrečném utkání každopádně oba týmy musí vyhrát.

Zdroj: FIFA

Katarské úterý: Katar bude odvracet ostudu, ze sympatické dvojice Írán – USA může dál jen jeden

V úterý se rozběhne poslední hrací kolo skupinové fáze světového šampionátu. Ve 22 hodin našeho času již budeme znát postupující z tabulek A a B. Proč se vyplatí zápasy sledovat?

Katar o čest

Nejhorší pořadatel v historii. Jediný, který kdy nezískal ani bod. Takové přívlastky po konci šampionátu nechce mít Katar za svým jménem. Má k nim však blízko, protože padl s Ekvádorem (0:2) i Senegalem (1:3).

Navíc na závěr skupinové fáze nastoupí proti Nizozemcům. Tulipány budou na dálku bojovat o první místo, o vypuštění tak nemůže být z jejich strany řeč. Katar potřebuje pro fanoušky minimálně bod, avšak herně k němu má zatím hodně daleko.

Souboj sympatií o postup

Írán zaujal ve druhém kole aktivním výkonem proti Walesu, za který byl po zásluze odměněn výhrou 2:0. USA sympatickými výkony urvala dvě remízy, v pátek svedla vyrovnaný boj s Anglií a bezbranková remíza byla fér.

Postoupit ale může jen jeden. Íránu stačí remíza, USA musí vyhrát. Uvidíme, kdo ustoupí ze svého herního stylu. Pravděpodobně Írán, protože on nemusí. Ať ale postoupí kdokoli, za pozdní dva zápasy si to zaslouží.

Valenciův Ekvádor nebo nečitelný Senegal?

Po vylosování skupiny A se očekávalo, že postup budou slavit Nizozemsko se Senegalem. Faktory absence Sadia Maného a forma Ennera Valencii však spolu s tulipány favorizují Ekvádor. Tomu bude ve vzájemné bitvě stačit remíza.

Ekvádor hraje pohledný jihoamerický fotbal, který lze přirovnat ke hře Chile v době nejlepší formy Alexise Sancheze. Senegal je bez Maného nemastný neslaný a za dva zápasy je stále nejasné, co od něj vlastně čekat. Výhru proti rozjetým Ekvádorcům? To bude ovšem velká dřina.

Zdroj: FIFA

Tak tohle byla fotbalová lahůdka. Kamerun v jednom z nejlepších zápasů mistrovství světa v Kataru se Srbskem vedl, poté prohrával už 1:3, jenže se ještě zvedl a srovnal. A to i díky tomuto dloubáku Vincenta Aboubakara.

V úvodu zápasu byli aktivnější Kamerunci, první velkou šanci však měl soupeř. Alexandar Mitrovič se uvolnil ve velkém vápně a následně levačkou orazítkoval zadní tyč. A útočník Fulhamu se dostal i do dalších šancí.

Ve 29. minutě vstřelili Kamerunci svou první branku na turnaji. Po rohovém kopu uklízel na zadní tyči do prázdné branky Jean-Charles Castelletto.

V posledních patnácti minutách však přišel velký tlak Srbska. V nastavení první půle Tadičův centr usměrnil do branky Pavlovič, o minutu později skóroval ještě Milinkovič-Savič a Srbové utkání otočili.

V 52. minutě přišla krásná kombinace Srbů, kterou zakončil do prázdné branky Mitrovič a zdálo se, že Srbové mají zápas kompletně pod kontrolou.

Jenže Kamerunci se nevzdali. V 63. minutě uháněl sám na branku Vincent Aboubakar, zasekl si skluzujícího stopera a krásným lobem snížil na 2:3. Gól neslavil, protože pomezní signalizoval ofsajd, ovšem VAR ukázal, že tomu tak nebylo.

O dvě minuty později znovu uháněl Aboubakar sám na branku, tentokrát ještě předložil Choupo-Motingovi, který srovnal na 3:3. Ani tentokrát to nebyl ofsajd a Kamerun se tak díky Aboubakarovi dostal zpět do utkání.

Zdroj: Twitter, FIFA