Spojte se s námi


Fotbal

To byl obrat! Verona proti Benátkám prohrávala už o tři góly, nakonec zvítězila

Ještě větší past, než kterou kdysi pojmenoval legendární český trenér Josef Csaplár. Csaplárova past, tedy situace, kterou trenér sám definoval, se týká momentu, kdy v poločase vede jeden tým 2:0, myslí si, že má zápas pod kontrolou.

Publikováno

dne

https://www.youtube.com/watch?v=1Uz9apSqYgA

Ještě větší past, než kterou kdysi pojmenoval legendární český trenér Josef Csaplár. Csaplárova past, tedy situace, kterou trenér sám definoval, se týká momentu, kdy v poločase vede jeden tým 2:0, myslí si, že má zápas pod kontrolou, čímž ztratí koncentraci a umožní tak druhému týmu vyrovnat nebo zápas rovnou otočit. Něco podobného se stalo během víkendového utkání 16. kola italské Serie A mezi domácími Benátkami a hosty z Verony.

Jako favorit přijížděla do nedalekých Benátek Hellas Verona. Kvůli nemoci bohužel tentokrát bez českého reprezentanta Antonína Baráka. Predikce bookmakerů však velmi brzy začaly brát za své. Nováček z Benátek otevřel skóre už ve 12. minutě, kdy po centru sklepnul míč před branku Henry, kde se objevil sám obránce Ceccaroni, který už neměl problém.

Další úder přišel za sedm minut, když brejkovou situaci dobře vyřešili asistující Johnsen a zakončující záložník Domen Črnigoj. Krutá čtvrthodinka pro Veronu byla zakončena za dalších devět minut, kdy ve 27. minutě po nepochopitelné nedohodě mezi obráncem Dawidowiczem a brankářem Montipem využil zaváhání hostů domácí útočník Thomas Henry, 3:0 pro Benátky.

Zápas mezi benátkami a veronou nabídl velkolepou fotbalovou podívanou

Jak se zápas začal v první půli vyvíjet nečekaným způsobem, tak se v druhém poločase karta začala obracet. Benátky, a především Verona, fotbalový pojem českého trenéra Csaplára povznesly v neděli odpoledne na další úroveň. Na paradoxnosti situace dodával i fakt, že obrat Verony defacto nastartovali ještě nedávní hrdinové první půle.

Při bránění rohového kopu v 52. minutě míč nepříjemně tečoval útočník Henry a lépe se nevedlo ani argentinskému brankáři Romerovi, který si míč nakonec srazil do brány.

V 63. minutě na brankové čáře zachraňoval rukou další střelec z prvního poločasu Ceccaroni. Odměněn nemohl být jinak než červenou kartou a pokutovým kopem pro Veronu, který proměnil Caprari.

A za další dvě minuty už bylo srovnáno. Zmatku v benátské obraně využil Giovanni Simeone, který šikovně přeloboval vyběhnuvšího brankáře. Syn slavného trenéra v 85. minutě dokonce dovršil velkolepý obrat, když napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti a nakonec z toho byla vymetená šibenice. Csaplárova past tedy zase jednou zafungovala.

Zdroj: Serie A

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.