Spojte se s námi


Chance Liga

To by byla bomba! V souvislosti s Crystalem Palace padlo jméno Jindřicha Trpišovského

V pátek během ranních hodin byl odvolán trenér Crystalu Palace Patrick Vieira. Následně hráči Eagles nezvládli londýnské derby na půdě Arsenalu. Otázkou je, kdo na lavičku usedne nyní. V talkshow Premier Club padlo také jméno Jindřicha Trpišovského.

Publikováno

dne

V pátek během ranních hodin byl odvolán trenér Crystalu Palace Patrick Vieira. Následně hráči Eagles nezvládli londýnské derby na půdě Arsenalu. Otázkou je, kdo na lavičku usedne nyní. V talkshow Premier Club padlo také jméno Jindřicha Trpišovského.

Jindřich Trpišovský a Premier League? Pro něj vysněná destinace. V talkshow Premier Club uvedl Marek Matějovský jeho jméno v souvislosti s Crystalem Palace. Abychom situaci uvedli na pravou míru, jedná se pouze o přání hvězdy Mladé Boleslavi.

Kouč sešívaných je nejlepším českým trenérem uplynulých let. Především díky němu je pražská Slavia tam, kde aktuálně je. Dokázal by však přejít z prostředí českého fotbalu rovnou do Premier League – nejlepší klubové soutěže světa?!

„Zajímal by nás Zděnek Houštecký,“ shodovali se s úsměvem na tváři Matúš Lukáč a Jiří Hošek. Na mysli měli především chování asistenta trenéra na střídačce Slavie v průběhu zápasů.

Patrick Vieira byl z pozice hlavního trenéra Crystalu Palace odvolán po sezoně a půl. Vedení Eagles dospělo k tomuto kroku především kvůli špatným výsledkům od začátku kalendářního roku.

Od prvního ledna roku 2023 totiž Palace nezvítězil ani v jednom ligovém střetnutí. Během jedenácti duelů zaznamenal pět remíz a šest porážek. V neděli v odpoledních hodinách už bez odvolaného Vieira museli hráči snést další ztrátu bodů. Na hřišti Arsenalu prohráli 4:1.

A management klubu bude mít co dělat. Kvalitní trenéři jsou nedostatkovým zbožím. Mezi hlavní adepty na tento post patří Roy Hodgson, jenž v klubu v minulosti už působil. V širším výběru figurují také jména jako Rafa Benitez, Frank Lampard či Steven Gerrard.

Co se týče kouče Slavie Trpišovského, tak jak již bylo zmíněno, aktuálně se jedná spíše o přání. Pražský rodák má zkušenosti pouze s českým fotbalem. Pokud by však nabídka přišla a přijal by ji, stal by se vůbec prvním českým trenérem od vzniku Premier League (tzn. od sezony 1992/93).

Na britských ostrovech už ale jeden československý trenér působil. Jednalo se o bývalého reprezentačního kormidelníka Josefa Vengloše. Ten se v roce 1990 stal vůbec prvním „nebritským“ koučem v Anglii.

Zdroj: Premier Club, Canal+ Sport CZ/SK

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.