Spojte se s námi


Fotbal

Tito hráči mohou za rok odejít zadarmo, který klub dělá největší chybu?

Přestupové období ve fotbale není jen příležitostí posílit sestavu, ale také možností prodat nechtěné hráče, či prostřednictvím prodeje vygenerovat zisky za některé své svěřence. Ne vždy se to ale povede a hráč pak jde do posledního roku svého kontraktu s vidinou změny angažmá po sezóně, jako volný hráč. Tady je pár takových jmen, která za rok dost možná změní působiště bez náhrady pro svůj současný klub.

Publikováno

dne

Přestupové období ve fotbale není jen příležitostí posílit sestavu, ale také možností prodat nechtěné hráče, či prostřednictvím prodeje vygenerovat zisky za některé své svěřence. Ne vždy se to ale povede a hráč pak jde do posledního roku svého kontraktu s vidinou změny angažmá po sezóně, jako volný hráč. Tady je pár takových jmen, která za rok dost možná změní působiště bez náhrady pro svůj současný klub.

Konrad Laimer

Velká sága se odehrála v létě okolo Konrada Laimera. Rakouského středopolaře s rokem na smlouvě chtěl koupit Bayern Mnichov. Poslali za něj do Lipska i několik nabídek, žádná však nedosáhla výše požadované vedením Red Bullu.

Laimer do Mnichova chtěl a skrz celou epizodu byl mimo první tým, kam se vrátil až po skončení přestupového období. Vzhledem k tomu, že Bayern neměl zájem za 25letého záložníka zaplatit požadovanou částku právě proto, že může za rok přivést Laimera zadarmo, se očekává, že tenhle příběh bude mít pokračování.

Youri Tielemans

Další 25letý záložník s rokem na kontraktu je Youri Tielemans z Leicesteru. Obecně panovalo očekávání, že belgický středopolař bude toto léto v pohybu. Žádný z klubů, se kterým byl dlouhou dobu spojován, se však k ničemu serióznímu neodhodlal a Tielemans tak bez většího povyku zůstal v Leicesteru.

Možná i vzhledem k částkám, které ve spojení s jeho jménem poletovali mediálním prostorem, mohl sám klub usoudit, že je pro ně výhodnější udržet si Tielemanse po tuto sezónu a přijít o něj bez náhrady za rok než přijímat blížícím se koncem smlouvy snížené nabídky. Prodloužení s hráčem je však považováno za nepravděpodobné.

Daichi Kamada

Opora vítěze loňského ročníku Evropské ligy zůstala ve svém klubu i přes silný zájem Benfiky. Frankfurt už tak v létě přišel o Filipa Kostiće, který sám měl rok na smlouvě, a Martina Hintereggera, který ve světle nejen sportovního úspěchu, ale také kontroverzních kontaktů ukončil profesionální hráčskou kariéru.

Eintracht Frankfurt tak zjevně nechtěl přijít o další oporu a Kamadu si udrželi. Riskují ale, že jej ztratí za rok bez nároku na náhradu, společně s dalším klíčovým hráčem, levonohým středním obráncem Evanem Ndickou.

Mousa Dembélé

Nikomu se v létě nezachtělo útočníka, který nasázel 21 branek ve 2210 ligových minutách v Ligue 1. Mousa Dembélé navíc, zdá se, s návratem Alexandre Lacazetta ztratil svou pozici v základní sestavě. Dávalo by tedy smysl, kdyby obě strany šly svou vlastní cestou.

To se však v létě nestalo a Dembélé může hledat nové angažmá v lednu, nebo si po novém roce zajistit smlouvu v novém klubu jako volný hráč. Bude zajímavé sledovat, jaké kluby projeví o francouzského, svého času mládežnického reprezentanta zájem, vzhledem k tomu, že v létě nebyl tak žádané zboží, jak by možná sám očekával.

Marcus Thuram

Další francouzský útočník, který může za rok přestoupit po uplynutí jeho smlouvy, je Marcus Thuram z Borussia Mönchengladbach. Klub, který si nemůže v současnosti finančně moc vyskakovat tak zřejmě po Matthiasi Ginterovi přijde o další cennou komoditu bez finanční náhrady.

O to je situace v Gladbachu horší, že kontrakt končí i levonohému defenzivnímu univerzálovi Ramy Bensebainimu. Oba s Thuramem v ideálním fotbalovém věku, ani jeden by neměl mít nouzi o lukrativnější angažmá, než je dnes finančně strádající Gladbach. Jejich odchody navíc klubu toto trápení jen prohloubí.

Milan Škriniar

Potom, co za něj v létě Inter Milán odmítl padesáti milionovou nabídku od PSG, se může klidně stát, že slovenský stoper opustí svůj klub po sezóně úplně zadarmo.

Dřív spojován s přestupy nejen do pařížského velkoklubu, ale také do Realu Madrid nebo anglického Tottenhamu, Škriniar by měl mít ve svých 28 letech, které oslaví v průběhu letošní sezóny, nabídek plný stůl ve chvíli, kdy za něj nebudou zájemci nuceni vysolit Interu pěkně tučný šek.

Po pěti sezónách v klubu a posledním prodloužení smlouvy v roce 2019, italský klub bude zřejmě doufat, že slovenský reprezentant přijme údajně nabízenou smlouvu do roku 2027, v hodnotě 6 milionů euro.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.