Spojte se s námi


Chance Liga

Tipsport Malta Cup vyhrál tým z druhé německé ligy, český souboj o třetí místo zvládl lépe Liberec. Jak turnaj probíhal?

Zimní Tipsport ligu opět zakončil finálový turnaj na Maltě. Přípravného fotbalového klání, které je součástí přípravy na jarní část fotbalové sezony, se na Národním stadionu v Ta‘ Qali zúčastnilo celkem šest týmů – dva české, dva slovenské a také dva z německy mluvících zemí.

Publikováno

dne

Zimní Tipsport ligu opět zakončil finálový turnaj na Maltě. Přípravného fotbalového klání, které je součástí přípravy na jarní část fotbalové sezony, se na Národním stadionu v Ta‘ Qali zúčastnilo celkem šest týmů – dva české, dva slovenské a také dva z německy mluvících zemí. Na celkové vítězství nakonec dosáhl tým SV Sandhausen.

Kromě zmíněného celku z 2. Bundesligy byly účastníky rakouský WSG Tirol, Slovan Liberec, Zlín, Spart Trnava a Trenčín. Jak pátý ročník Tipsport Malta Cupu probíhal?

Základní skupiny

Skupina A

Základní skupina A turnaje měla jasného poraženého. AS Trenčín totiž prohrál oba své zápasy, a tak obsadil poslední, třetí příčku. Nejprve podlehl Liberci 1:2 a pak Tirolu 1:3.

Celý program této skupiny ovšem zahájil vzájemný zápas Slovanu a WSG, jenž skončil remízou 1:1. Rakušané ovládli konečné pořadí díky lepšímu skóre.

pořadítýmskórebody
1.WSG Tirol4:24
2.FC Slovan Liberec3:24
3.AS Trenčín2:50

Skupina B

Naopak skupina B měla jednoznačného vládce. Tím byl německý Sandhausen, protože porazil Trnavu 3:0 a Zlín v poměru 2:1. Ještě předtím si body podělili díky výsledku 1:1 zástupci českého a slovenského fotbalu. Spartak nicméně doplatil na horší celkové skóre.

pořadítýmskórebody
1.SV Sandhausen5:16
2.FC Trinity Zlín2:31
3.FC Spartak Trnava1:41

Finálový den

Ve čtvrtek 19. ledna byly na programu zápasy o konečné umístění. Páté místo patří fotbalistům Trnavy, která v duelu s Trenčínem vedla díky proměněné penaltě Kristiána Koštrny z prvního poločasu. V 55. minutě sice přišel vyrovnávací zásah v podobě vlastního gólu Martina Mikoviče, vítěznou branku na 2:1 však dvacet minut nato vstřelil severomakedonský útočník Milan Ristovski.

Souboj o třetí místo obstaralo střetnutí zástupců české Fortuna ligy. Tým vedený novým trenérem Pavlem Vrbou nedokázal dát žádný gól, naopak soupeř z Liberce dostal míč do zlínské sítě třikrát. Výhru 3:0 zařídili Severočechům Michal Fukala, Nigerijec Ahmad Ghali, jenž byl později vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, a Dominik Preisler.

Finále mělo velmi rušný úvod. V úvodní desetiminutovce totiž padly tři branky. Na trefu Christiana Kinsombiho ze Sandhausenu vzápětí v dresu Tirolu odpověděl Lukas Sulzbacher. V deváté minutě pak vedení německému mužstvu vrátil vlastní gól Tima Pricy.

Jako vítězný se nakonec ukázal být úspěšný pokus Alexandera Essweina z třinácté minuty. Přestože Thomas Sabitzer v 53. minutě snížil, zvrátit nepříznivý vývoj se rakouskému účastníkovi nepodařilo.

SV Sandhausen se tak po finálovém vítězství 3:2 stal vítězem Tipsport Malta Cupu 2023 a zařadil se mezi vládce předchozích čtyř ročníků. Ten úvodní před čtyřmi lety opanovala Zbrojovka Brno, v roce 2020 slavila Mladá Boleslav, o rok později WSG Tirol a loni Sigma Olomouc.

Zdroj: Tipsport Malta Cup

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.