Spojte se s námi


Fotbal

Tielemans není spokojen se svým herním vytížením

Youri Tielemans přišel do Aston Villy jako volný hráč po konci smlouvy v sestupujícím Leicesteru. Předpokládalo se, že bude zařazen do základní jedenáctky, Unai Emery mu však zatím nedal příliš ani čuchnout, natož aby ho postavil do zahajovací sestavy.

Publikováno

dne

Youri Tielemans přišel do Aston Villy jako volný hráč po konci smlouvy v sestupujícím Leicesteru. Předpokládalo se, že bude zařazen do základní jedenáctky, Unai Emery mu však zatím nedal příliš ani čuchnout, natož aby ho postavil do zahajovací sestavy.

Když odcházel z mateřského Anderlechtu, bylo mu 20 let. Vědělo se jaký má talent a sám hráč si vybral AS Monaco, kde se mohl nadále rozvíjet. Po sezoně a půl skvělých výkonů odešel hostovat na půl roku do Leicesteru. Po konci hostování se klub rozhodl pro jeho koupi, Belgičan vyšel na 45 milionů eur.

Za Lišky odehrál během čtyř let 195 zápasů ve kterých si zapsal 28 gólů a 26 asistencí. Občas tedy nějaký ten gól dá a asistenci taky přidá, jeho úloha je však úplně jiná. Často si chodil pro míče mezi stopery, rozvíjel útočné šance, ale na druhou stranu uměl i zabrat do defenzívy.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jestli by se měl Leicester v minulé sezoně zachránit v Premier League, největší zásluhy by určitě sklidil on. Bohužel veškerá snaha nestačila a díky sestupu do Championship se Tielemans rozhodl neprodloužit smlouvu.

Už během posledních let okolo něj kroužili největší týmy Premier League, situaci okolo něj pravidelně monitoroval Manchester United s Arsenalem. S nabídkou přišla však Aston Villa, která pod Unaiem Emerym vzkvétá a letos budou hrát Konferenční ligu. Právě v předkole proti Hibernianu Belgičan odehrál svůj zatím jediný celý zápas. Za 4 zápasy v Premier League odehrál o 20 minut více než za tento jeden zápas.

V minulé sezoně středu pole v Aston Ville vládla trojice Boubacar Camara s Douglasem Luizem na pozici pivotů a před nimi hrál John McGinn. Světe div se, do osvojené trojice trenér Emery nemíní sahat a slovo rotace mu také nic moc neříká. Samozřejmě když tým hrál jeden zápas týdně, tak k ní Bůh ví jaký důvod nebyl, přeci jen 6 bodů po čtyřech duelem není špatné zvláště když prohry přišli proti Newcastlu a Liverpoolu.

Belgičan však vstupoval do klubu s domněním, že bude nastupovat, což se mu sice plní, ale určitě ne v množství, v jaké by sám doufal, a tak o své situaci promluvil: „Situace není příjemná, řekl jsem trenérovi, že jsem do Aston Villy přišel hrát. Rozumí mi, ale momentálně preferuje hrát se záložníky z minulé sezony, taky mi řekl že brzy přijdou zápasy v rychlém sledu za sebou a že můj čas přijde.“

Po reprezentační pauze klub z Birminghamu rozehraje skupinu Konferenční ligy, ve které se utká s polskou Legií Varšava, nizozemským Alkmaarem a s týmem Zrijnski z Bosny a Hercegoviny. Do toho se v Anglii bude hrát Carabao Cup, ve kterém Aston Villa narazí na Everton, takže myslí na postup. Tým tak budou čekat pravidelně dva zápasy během jednoho týdne.

I přes zvýšení počtu zápasů však Tielemas nemá vůbec nic jisté, není totiž sám, kdo čeká na svou šanci. Na lavičce jsou připraveni Jacob Ramsey, letní posila Nicolo Zaniolo a Tielemansův krajan Leander Dendocker.

Je jasné, že nějaká rotace musí přijít jinak hrozí přetížení a zranění nejdůležitějších záložníků pro Emeryho tým. Jestli dostane Belgičan, který by měl pomalu být v nejlepším fotbalovém věku pořádnou příležitost co umí se dozvíme hned po skončení repre pauzy.

Zdroj: Fabrizio Romano, Aston Villa

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.