Bundesliga

Thomas Müller o prohře s Leverkusenem: Nejsme tam, kde bychom chtěli! Co po zápase řekl kouč Nagelsmann?

V německé Bundeslize momentálně probíhá tvrdý souboj o titul, přičemž každá ztráta může být rozhodující. Zatímco Dortmund ve svém posledním zápase rozstřílel svého soupeře, Bayern nestačil na Leverkusen a prohrál 1:2. Vedení v německé nejvyšší soutěži tak převzala Borussia, kouč Julian Nagelsmann pochopitelně s aktuální situací není spokojen.

25. kolo německé Bundesligy nám nabídlo zajímavý souboj mezi Bayerem Leverkusen a Bayernem Mnichov. Favorit tohoto duelu byl jasný, Bayern si jde za dalším titulem, ačkoliv měl tedy v zádech silnou Borussii Dortmund. A právě ta se nyní před Bavory dostala.

Bayern dostal ve 22. minutě do vedení Joshua Kimmich, Leverkusen ale otočil z dvou pokutových kopů, které bezpečně proměnil Exequiel Palacios.

Stav 2:1 pro Leverkusen nakonec vydržel až do konce zápasu, domácí si tak v honbě za pohárovými příčkami zajistili veledůležité tři body.

Nutno podotknout, Leverkusen se spolu s Patrikem Schickem a Adamem Hložkem pyšní vskutku skvělou formou.

Včetně zápasu s Bayernem vyhráli svěřenci Xabiho Alonsa tři z posledních čtyř ligových zápasů a momentálně jsou osmí s tříbodovou ztrátou na šestý Frankfurt.

Bayern zvítězil ve třech po sobě jdoucích zápasech, důležitý duel s Leverkusenem nicméně nezvládl a klesl na druhé místo za Dortmund. S nastalou situací pak samozřejmě v mnichovském celku nemohou být spokojeni.

Nejsme tam, kde bychom chtěli

„Když se podíváte perspektivou celého zápasu, byla to zasloužená porážka. Rozhodně nejsme tam, kde bychom v Bundeslize chtěli být. Dnes to byl opravdu důležitý zápas, což jsme věděli už předtím, ale na hřišti to neukázali,“ řekl Müller v rozhovoru pro klubový web.

„Teď chceme zvládnout mezinárodní přestávku bez zranění, pak nás čeká velký zápas doma s Dortmundem. Ale rozhodně jsme nepočítali s tím, že do toho půjdeme takhle,“ dodal.

„Výhra Leverkusenu byla zasloužená, dnes jsme byli letargičtí. Až do posledních deseti minut jsme byli horším týmem. Dnes jsme toho nabídli prostě málo, nebylo to dost dobré,“ doplnil Müllera kouč Nagelsmann.

Zdroje: Bundesliga, Bayern Mnichov