Reklama

Thomas Müller kritizuje taktiku, kterou Německu na Euru naordinoval Joachim Löw

Od Německa se toho na Euru příliš mnoho neočekávalo. Na papíře mělo sice silný tým, nicméně výsledky před šampionátem tomu neodpovídaly. Na turnaji došli svěřenci Joachima Löwa se štěstím do osmifinále, kde vypadli. S tím nebyl spokojen Thomas Müller.

Čtyři zápasy, jedna výhra, jedna remíza, dvě prohry. To jest bilance Německa na mistrovství Evropy. S velkým štěstím svěřenci Joachima Löwa prošli do osmifinále, v něm ale nestačili na Anglii.

Svou jedinou výhru si připsali Němci proti Portugalsku, které porazili 4:2, jinak ale nedokázali porazit například ani Maďary (3:3). Do všech zápasů na Euru pak nastoupil Thomas Müller, který zpětně kritizuje taktiku svého mužstva.

Müller patří mezi rozené vůdce, přímočaré lídry, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor, ať už jakkoliv (ne)populární.

Po vypadnutí Německa se zlobil sám na sebe, když v zápase s Anglií zahodil šanci, která mohla změnit průběh zápasu, ale nelíbí se mu ani taktika.

Nutno zmínit, že o protestech proti taktice německého mužstva se mluvilo už před šampionátem. Müller to tak nyní pouze potvrdil.

A co se mu nelíbilo? „Selhali jsme. Až moc jsme se snažili udržet čisté konto, hráli jsme příliš váhavě a kompaktní obranná taktika nefungovala,“ má jasno Müller.

Podle Müllera velké zápasy rozhoduje, kdo vstřelí první branku, což se s defenzivní taktikou nedělá úplně nejsnadněji, na což Německo mělo v zápase s Anglií doplatit.

Nyní ale Německo čeká nová éra, nový kouč Hansi Flick rozhodně má k dispozici zajímavé hráče, s nimiž může dosáhnout zajímavých výsledků.

Zdroj: Bulinews

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené