Živé výsledky
  • Van
    Van
    HOU
    HOU
  • LAG
    LAG
    SJE
    SJE
  • POR
    POR
    DIE
    DIE
  • KAI
    KAI
    AND
    AND
  • INT
    INT
    CPH
    CPH
  • JAG
    JAG
    TBI
    TBI
  • MJA
    MJA
    RBS
    RBS
  • LRI
    LRI
    LAR
    LAR
  • KLA
    KLA
    RIG
    RIG
  • EGN
    EGN
    LIL
    LIL
  • POZ
    POZ
    THU
    THU
  • CRA
    CRA
    ARA
    ARA
  • NOR
    NOR
    STG
    STG
  • BES
    BES
    ZAL
    ZAL
  • TRA
    TRA
    FER
    FER
  • TRO
    TRO
    BHA
    BHA
  • MID
    MID
    RIJ
    RIJ
  • PAO
    PAO
    BRA
    BRA
  • FAY
    FAY
    HIL
    HIL
  • Vik
    Vik
    BOR
    BOR

Teplický Jakub Hora se zřejmě dočká zahraničního angažmá. O hráče projevila zájem lotyšská Riga

Jakub Hora se vrátil z podzimního hostování z pražské Slavie, která neuplatnila na hráče opci z důvodu zúžení kádru pro jarní část. Odchovanec mosteckého fotbalu si určitě představoval větší herní vytížení a spoustu příznivců překvapilo Horovo angažmá z důvodu nezapsání na soupisku pro Ligu mistrů. Hora se momentálně připravuje v Teplicích, ale podle všeho by se měl dočkat nového angažmá v Lotyšsku.

Zdroj: fkteplice.cz

Ofenzivní záložník již nemá v plánu nastupovat za FK Teplice a chtěl by si zkusit zahraniční angažmá. Bohužel Hora nemá moc na výběr, jelikož tuto sezonu již nastoupil za dva kluby a tak může odejít pouze do klubu, který hraje systém jaro-podzim, což znamená začátek nového ligového ročníku.

Takový zájemce se našel a Hora si vyzkouší s největší pravděpodobností angažmá v lotyšském klubu FC Riga. Setrvání v Edenu padlo, jelikož Slavii čeká na jaře pouze 15 zápasů a čeká jí zúžení kádru, který je již tak široký. Trenér Trpišovský ale nevyloučil letní příchod Hory do Slavie, jelikož s ním byl během podzimního angažmá spokojený.

„Kdybychom pokračovali ve více soutěží, určitě by u nás zůstal. Musím říct, že skvěle splnil roli, kterou tu měl. Skvěle trénoval, do týmu zapadl. Na jeho postech ale byli hráči, kteří nebyli zranění nebo neměli karty. Byl připravený, kdyby se něco stalo, k jeho smůle k tomu nedošlo. Teď bude zápasů málo a on má zajímavou nabídku ze zahraničí. Domluvili jsme se, že bude pro něj lepší odejít a hrát. Případně se k němu vrátíme v létě, kdy budeme dávat kádr dohromady,“ uvedl trenér Jindřich Trpišovský.

Zatím není nic podepsané, ale podle sportovního ředitele Štěpána Vachouška nic nebrání domluvě. „Jde o hostování s opcí a je to téměř domluvené. Ale dokud to není podepsané, tak to není nikdy jisté,“ uvedl bývalí reprezentační hráč Vachoušek. V Teplicích nechtějí Horovi bránit v odchodu a již na začátku sezóny měl slíbeno od vedení, že pokud dorazí na Stínadla nabídka ze zahraničí nebo od TOP českých klubů, tak bude uvolněn.

Jakub Hora dosud nastoupil v české lize za 5 týmů a to Slavii, Plzeň, České Budějovice, Bohemians a Teplice. V nejvyšší soutěži odehrál 225 zápasů a vsítil 36 branek.

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Plzeň chce zpátky Chorého! Viktoria extrémně tlačí na jeho návrat, říká exsparťan Juliš

Plzeň chce zpátky Chorého! Viktoria extrémně tlačí na jeho návrat, říká exsparťan Juliš

Historický přestup! Artis Brno rozbil prasátko a kupuje hvězdu budoucnosti ze Slavie

Historický přestup! Artis Brno rozbil prasátko a kupuje hvězdu budoucnosti ze Slavie

Nabídka z Brazílie je lákavá. Preciado mě přemlouvá, přiznal Mercado možný odchod ze Sparty

Nabídka z Brazílie je lákavá. Preciado mě přemlouvá, přiznal Mercado možný odchod ze Sparty

Slavia za něj dala miliony, teď balí kufry. Sanyang má namířeno do Turecka

Slavia za něj dala miliony, teď balí kufry. Sanyang má namířeno do Turecka

Přeplněná Slavia. Trpišovský musí škrtat, na odchodu jsou další tři hráči

Přeplněná Slavia. Trpišovský musí škrtat, na odchodu jsou další tři hráči