Spojte se s námi


Fortuna liga

Teplice vyrazí na Slavii značně oslabeny, chybět bude hned trojice hostujících hráčů. Snad se s tím popereme, doufají Severočeši

Teplice hrají na jaře ve velmi dobré formě. Od startu druhé půlky ligy ještě neprohrály. To se však může v neděli změnit. Severočeši se ukáží v pražském Edenu, kde je přivítá domácí Slavia. Navíc budou značně oslabeni.

Publikováno

dne

Teplice hrají na jaře ve velmi dobré formě. Od startu druhé půlky ligy ještě neprohrály. To se však může v neděli změnit. Severočeši se ukáží v pražském Edenu, kde je přivítá domácí Slavia. Navíc budou značně oslabeni.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pět zápasů, tři výhry, dvě remízy, žádná prohra. To je aktuální bilance severočeského celku v rámci jarní fáze Fortuna ligy. Teplice tak po několika utrápeních sezonách začínají ročník, v němž mohou bojovat o nejen o umístění ve středu tabulky.

Pokud se svěřencům Zdenka Frťaly bude takto dařit i nadále, mohou se dostat až do první šestky a rvát se o evropské poháry. Kdo by to byl před sezonou čekal? Vynikající práce. Tu však odvádí Teplice hned na několika frontách.

PR tým skvěle pracuje s fanoušky, těch je na tamních Stínadlech čím dál více. Velký počet příznivců vyrazí v sobotu také k dalšímu utkání tradičního celku. To se uskuteční v neděli od 15:00 na pražském Edenu.

Všeobecně se očekává, že Slavia dokáže Teplice porazit, nicméně v nohách má pořádně náročný program a k tomu nemalý tlak. Nepříjemné trable nicméně řeší také Severočeši. Ti se proti druhému nejlepšímu týmu ligy musí obejít bez několika hráčů.

Teplice budou proti Slavii značně oslabeny

Slavia čeká netradičně už tři zápasy na výhru. Prohrála s pražskou Spartou, následně s nenáviděným rivalem uhrála remízu, posledně však nestačila na AC Milán, s nímž svede už ve čtvrtek odvetu. Sešívaní to tedy nemají lehké.

Teplice navíc může povzbudit i fakt, že před necelým měsícem dokázal pražský celek obrat o body například Zlín. Nejsou tedy bez šance. Jak však přiznává trenér Zdenko Frťala, absence některých hráčů bude určitě znát.

Hned trojice fotbalistů nesmí naskočit kvůli tomu, že jsou v týmu na hostování právě ze Slavie. Konkrétně se jedná o Alberta Labíka, Petra Hronka a Daniela Filu. Největším problémem je bezesporu absence posledního jmenovaného.

Fila je totiž se šesti góly nejlepším střelcem severočeského celku v lize.

„Byli jsme s tím ztotožněni v průběhu dohody o hostování. Připravovali jsme se na to. Jsme rádi, že se nevykartovali další hráči. Několik jich bylo pod hrozbou čtvrté žluté. Věřím, že i hráči, kteří aktuálně nepatřili do základu, se o místo poperou a Slavii to co nejvíce znepříjemní,“ vyjádřil se Frťala pro klubový web.

Ve stejném duchu hovořil i defenzivní univerzál Jan Knapík, podle kterého vůbec nic neznamená fakt, že je Slavia v tabule za Spartou. Její kvality prý nelze nijak snižovat. Uvědomuje si i ambice sešívaných.

Největší hrozba na straně Slavie? „Nevíme, v jaké základní sestavě nastoupí. Skvělý trenér pan Trpišovský to má nastavené tak, že si vybírá typy hráčů, kteří můžou alternovat na dvou až třech postech. Je prostě nečitelná,“ říká kouč Severočechů.

Zdroj: FK Teplice, Fortuna liga, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.