Teplice nebezpečně blízko sestupu! Dokáže je Brno dostat pod sebe?

Teplice patří mezi tradiční kluby české nejvyšší soutěže a takřka nikdy nemají starosti se záchranou. Až do letošní sezóny. Skláři totiž z jarních 13 utkání vyhráli pouze jednou a nebezpečně se přibližují sestupovému pásmu.

Zdroj: SK Slavia Praha

V sobotním 27. kole FORTUNA:LIGY se představily Teplice na půdě Olomouce a už ve 4. minutě prohrávaly 0:1.

Alespoň srovnat na 1:1 dokázal ve druhé půli Vukadinovič, na víc už se ale hosté nezmohli. Mladá Boleslav díky výhře nad Opavou navíc odskočila o tři body.

Momentální tabulka vypadá následovně:

14. Mladá Boleslav 27 zápasů 27 bodů
15. Teplice 27 zápasů 24 bodů
16. Brno 26 zápasů 20 bodů
17. Opava 27 zápasů 15 bodů
18. Příbram 26 zápasů 14 bodů

A Brno v neděli přivítá doma Pardubice. Nováček se s velkým bodovým polštářem vyhřívá na krásném devátém místě a sestup mu už téměř jistě nehrozí.

Proti nim nastoupí motivované Brno, které ucítilo šanci a nechá na hřišti vše. Je tak dost možné, že se tímto duelem Moravané přiblíží na dostřel jednoho bodu.

Následující duel mají oba náročný. Skláři vyzvou Plzeň a Zbrojovka se postaví Slovácku. Ovšem další kolo může být pro oba jako boj o život.

Brno totiž přivítá Teplice doma a v případě výhry by teoreticky mohlo dostat svého soupeře pod sebe na sestupovou příčku.

Skláři si tak zahrávají s ohněm, jejich ligová příslušnost není vůbec jistá. Naopak Brno má jedinečnou šanci, jak se ještě v lize zachránit.

Zdroj: Livesport