Spojte se s námi


Fotbal

Ten Hag na cestě z Manchesteru United? Kritikou se nezabývám. Když máte věčně zraněné hráče, výsledky přinést nemůžete

Bude Erik ten Hag koučem Manchesteru United i v příští sezóně? To je otázka, kterou v anglickém městě řeší nejen fanoušci, ale především vedení klubu. Na toto téma se ostatně v nedávné době nizozemský kouč sám vyjádřil.

Publikováno

dne

Bude Erik ten Hag koučem Manchesteru United i v příští sezóně? To je otázka, kterou v anglickém městě řeší nejen fanoušci, ale především vedení klubu. Na toto téma se ostatně v nedávné době nizozemský kouč sám vyjádřil.

Už od léta 2022 vede Manchester United v pozici hlavního trenéra Erik ten Hag. Když přicházel, slibovali si od něj fanoušci návrat mezi anglickou špičku. Stejně tak i vedení klubu. Zatím se to ale úplně nedaří a tým pod jeho vedením spíše tápe.

Red Devils nepůsobí nejlépe ani herně, ani výsledkově. V Premier League jsou v současné době na sedmém místě, když za 32 odehraných zápasů nasbírali 50 bodů. S šestým Newcastlem sice mají shodný počet bodů, ovšem výrazně horší skóre.

Po změně na postu hlavního trenéra fanoušci slavného manchesterského klubu volají už dlouho. Nyní však vyšlo najevo, že se jeho pozicí bude zabývat také nové vedení v čele s minoritním akcionářem Sirem Jimem Ratcliffem.

Nutno dodat, poslední výhru v Premier League Manchester United zaznamenal 9. března, když doma porazil Everton 2:0. Od té doby ale remizoval s Brentfordem (1:1), Liverpoolem a Bournemouthem (2:2). Navíc po dramatickém závěru prohrál s Chelsea 3:4.

Místo, aby tedy klub směřoval zpět ke špici tabulky, se musí ohlížet za sebe. Osmý West Ham je vzdálen pouze na dva body, devátá Chelsea na tři.

Potřebné tři body mohou Red Devils získat ve středu doma proti Sheffieldu United. Jak už dlouhodobě trvající nedobrou situaci okomentoval trenér Erik ten Hag? Trenér United mimo jiné prohlásil, že pokud si majitelé klubu vyhodnotí jeho působí v klubu negativně, je připraven jej opustit.

Erik ten Hag o výkonnosti United…

„Vím, že když máte tolik zranění, jako jsme měli my, a na klíčových klíčových postech, nemůžete přinést výsledky, které chcete přinést. A to je v pořádku, tohle je moje pravda. Kritikou se nezabývám a neplýtvám na ni energií, ať už jsem posuzován spravedlivě nebo ne,“ řekl ten Hag, jehož slova na platformě X citoval Fabrizio Romano.

„Vím, o co nám jde a proč jsem tady – abych vyhrával trofeje a vytvářel ekonomickou hodnotu. Na tom pracujeme a během procesu jsou občas nějaké neúspěchy. Vidím ty nuance, některé kritické komentáře však tento realistický pohled postrádají. Ale nemůžu se tím zaobírat a zapojovat do toho emoce,“ dodal kouč Manchesteru United.

Zdroj: Premier League, The Mirror

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.