Spojte se s námi


Fortuna liga

Tanko do Slavie už v zimě? Sešívaní chtějí útočníka Baníku společně s návratem Ewertona, nabízí vlastní náhradu

Abdulahi Tanko bude v zimě horkým zbožím. Nesmírně rychlý útočník je předmětem zájmu pražské Slavie, není však jediný. Sešívaní totiž přemýšlejí i o návratu Ewertona, který se v Baníku rozehrál do solidní formy.

Publikováno

dne

Abdulahi Tanko bude v zimě horkým zbožím. Nesmírně rychlý útočník je předmětem zájmu pražské Slavie, není však jediný. Sešívaní totiž přemýšlejí i o návratu Ewertona, který se v Baníku rozehrál do solidní formy.

Nigerijský nesmírně rychlý křídelník, který zazářil v Baníku a vykoupila ho Slavia. To už jste někde slyšeli? Ano, sešívaní rozjíždějí projekt Yira Sor dva. Abdulahi Tanko má rovněž potenciál v Evropě svou rychlostí zaujmout, problémem však je, že mu je „už“ 25 let a na velký přestup do ciziny to úplně nevypadá.

Sor přicházel ve 21 letech a odcházel o rok později. To je pak přestupová částka úplně jiná. Ale i tak zřejmě Slavia Tanka zkusí, i když z vlastní zkušenosti ví, že do jejího stylu v lize se takový hráč nehodí. Ale v pohárech jej může skvěle uplatnit.

Tanko na sebe upozornil v minulé sezóně, kdy v druholigovém Varnsdorfu nasázel 15 branek. V aktuálním ročníku v dresu Baníku už jich má 7. A podle webu inFotbal se řeší Tankův přesun do Edenu.

Baník by rád svého útočníka udržel do konce sezóny, sešívaní by jej naopak měli rádi už v zimě, aby se mohl v evropských pohárech na jaře. Jednání by se měla naplno rozjet po konci podzimu, kdy shodou okolností Baník v posledním podzimním (17. prosince) vyzve Slavii. Dost možná tak červenobílá delegace v Ostravě zůstane kvůli jednáním o něco déle.

Ewerton za Horského?

Řešit se bude také budoucnost brazilského šikuly Ewertona. Toho Slavii poslala do Ostravy za Plavšiče, který působil v Baníku na hostování z Edenu a přestoupil do Rakówa. I tenhle tah se povedl, Ewerton patří k nejlepším hráčům Baníku, připsal už si 6 branek a 2 asistence.

Je to tak pro něj vysvobození po trápení ve Slavii, kde nenavázal na skvělé výkony z Mladé Boleslavi. Teď se však má řešit jeho možný návrat do Vršovic, kde by mohl dostat další šanci. Případně by jej Slavia prodala do zahraničí, kde by za Brazilce dostala víc, než činí domluvená opce s Baníkem.

Mezi oběma kluby však panují dobré vztahy a Slavia tak znovu chystá pro Baník náhradu. Ve vítkovické aréně by mohl nastupovat Filip Horský, kmenový hráč Slavie, který na hostování v Liberci nepatří do základní sestavy a spíše střídá.

Ale to nemusí být poslední přesun na trase Praha – Ostrava. V kádru Baníku totiž září Tomáš Rigo, který přišel právě ze Slavie na přestup, sešívaní si však ponechali předkupní právo. Pokud Trpišovský a spol. usoudí, že dozrál čas na Rigův návrat a jeho šanci v áčku, může se stěhovat také.

Zdroj: InFotbal

Reklama

Oblíbené