Spojte se s námi


Fotbal

Talent Slavie Praha se pere o uplatnění ve slavné italské Serii A! Nechtěl jsem dopadnout jako někteří, co putují po hostováních, říká

Místo aby zůstal v pražské Slavii a šel hostovat a sbírat zkušenosti v rámci Fortuna ligy, rozhodl se Daniel Samek k odvážnému kroku. Vloni přestoupil do Serie A, kde bojuje o svou šanci mezi elitou. Pro Deník Sport se o svém přestupu rozpovídal.

Publikováno

dne

Místo aby zůstal v pražské Slavii a šel hostovat a sbírat zkušenosti v rámci Fortuna ligy, rozhodl se Daniel Samek k odvážnému kroku. Vloni přestoupil do Serie A, kde bojuje o svou šanci mezi elitou. Pro Deník Sport se o svém přestupu rozpovídal.

Daniel Samek měl ve Slavii Praha našlápnuto k tomu, aby se jednou stal její oporou. Pak se jeho rozlet trochu přibrzdil, hráč měl jít hostovat do Mladé Boleslavi.

To mu ale až tak moc neimponovalo. Když tedy přišla nabídka, že by mohl přestoupit do Itálie, neváhal a posílil tamní Lecce. Tam brzy zjistil, že konkurence je obrovská.

Zatímco za Slavii stihl odehrát 31 utkání, ve kterých si připsal na své konto tři vstřelené góly a čtyři asistence, v Serii A na svůj premiérový start už více než rok stále čeká.

Samek však ví, že musí být trpělivý. Koneckonců je mu stále teprve 19 let a všechno má ještě před sebou. Musí se rvát o šanci na Apeninském poloostrově a doufat, že bude odměněn.

Tento chlapík debutoval v 16 letech za A-tým Slavie, čekaly se od něj velké věci. Teď tak trochu sešel z očí a v Itálii nastupuje jen za Lecce Primavera, tedy mládežnický tým.

Pokud ale vytrvá ve svém odhodlání, může se jednou pyšnit tím, že se prosadí v Serii A. Koneckonců několik mladých českých hráčů před ním už podobně trnitou cestu úspěšně absolvovalo.

Na mojí pozici je tady asi osm středních záložníků. V letě ztroskotalo hostování ve druhé italské lize,“ řekl Samek v rozhovoru pro iSport s tím, že nyní mohl sbírat zkušenosti v Serii B.

A jak se zrodil jeho přestup do Lecce? „Se Slavií jsem byl na soustředění, ale už jsem věděl, že tam nebude vytížení. Souhlasil jsem s hostováním v Mladé Boleslavi, ale nebylo nic ještě podepsané.“

Pak se Slavii ozvala Sampdoria Janov, z toho nakonec sešlo, následně se ozvalo Lecce. Bál jsem se nekonečných hostování ze Slavie,“ uvedl Samek s tím, že nechtěl dopadnout jako někteří jiní slávističtí hráči, kteří rok co rok někde hostují.

Zdroje: iSport, US Lecce

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.