Spojte se s námi


Evropská liga

Tak to je krásný pohled! První desítka v koeficientu je opravdu blízko

Kdo by byl před startem sezóny řekl, že půjdou do vyřazovací fáze evropských pohárů tři ze čtyř českých týmů v kvalifikaci. Závěrečné koeficientové okénko je tady, díky Slavii, Spartě a Plzni bude velmi pozitivní.

Publikováno

dne

Kdo by byl před startem sezóny řekl, že půjdou do vyřazovací fáze evropských pohárů tři ze čtyř českých týmů v kvalifikaci. Závěrečné koeficientové okénko je tady, díky Slavii, Spartě a Plzni bude velmi pozitivní.

Druhý hrací den po sobě získaly české týmy plný počet možných bodů. Slavia přejela Servette vysoko 4:0, Sparta dala Limassolu na jeho půdě tři kousky a Plzeň doma díky jízdě ve druhé půli přejela Astanu 3:0.

Češi díky šesti bodům za tři výhry a dalším šesti za první a druhé místo v Evropské lize v podání Slavie a Sparty poskočili na 11. místo koeficientu. To zaručuje mistrovi příští sezóny účast v Lize mistrů a zároveň pět týmů v pohárech.

Na dostřel je desáté místo, které pravděpodobně pošle vicemistra přímo do play-off Ligy mistrů. Drží ho Skoti, ti však na jaře budou mít jen Rangers v Evropské lize. Češi ztrácí 1,3 bodů, což jsou při dělbě čtyřmi tři výhry.

Podstatné bude udržet se v TOP 12, která mistra posílá rovnou do Ligy mistrů. Tuto příčku drží Švýcaři. Na Čechy ztrácí 2,775 bodů, to je při dělení pěti sedm výher. Na jaře bude vystupovat Bern v Evropské lize a Servette v Konferenční lize.

Třináctí Rakušané pravděpodobně kousat nebudou. Ztrácejí totiž 2,95 bodů, dělí pěti, museli by tedy osmkrát vyhrát. A budou na to mít jediného zástupce – Sturm Graz v Konferenční lize.

I 14. Dáni jsou daleko, Češi na ně mají polštář 3,1 bodů, na jaře je bude reprezentovat pouze Kodaň v Lize mistrů. Nadějnější je to u jejich skandinávských kolegů Norů, na jaře budou mít v pohárech dva týmy.

Bodo Glimt i Molde čeká Konferenční liga, Norové navíc dělí body pouze čtyřmi. Přesto netřeba zoufat, vikingové jsou v mínusu o 4,925 bodů, což znamená deset výher. Řekové, Srbové ani Ukrajinci Čechy již pravděpodobně nepotrápí.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.