T-Mobile po 22 letech spolupráce s FAČR už další smlouvu neprodlouží, peníze nebudou

Český fotbal čekají další finanční starosti. T-Mobile, hlavní partner asociace, už partnerskou smlouvu neprodlouží, od nové sezony sypat do kasy peníze organizace, jejíž vedení postrádá důvěru veřejnosti i mnoha členů a je na něj vedena i žaloba, už nehodlá.

Embed from Getty Images

Dvaadvacet let byl T-Mobile hlavním partnerem fotbalové reprezentace. Od července už nebude: mobilní operátor spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky prodloužit nehodlá. Pro FAČR to znamená potíž: podpora ze strany T-Mobile, která je na českém trhu značkou německé skupiny Deutsche Telekom, se vyšplhala do řádu stovek milionů korun.

Tradiční spojení se datuje k roku 1998; kontrakt tehdy ještě podepisovali zástupci společnosti Radiomobil, která služby poskytovala pod značkou Paegas. Od té doby fotbalisté s logem operátora na hrudi absolvovali jedenáct kvalifikačních cyklů a více než 230 zápasů.

Konec partnerství nastane v létě letošního roku a je vázán na poslední zápas reprezentace na mistrovství Evropy. Pokud národní tým nepostoupí ze skupiny, dlouholetá společná cesta se naplní 23. června zápasem s Anglií.

Představitelé společnosti STES, marketingové agentury FAČR, informaci o tom, že jim chce dát T-Mobile vale, vědí několik měsíců. Na Strahově tak už delší dobu probíhá horečná snaha zacelit pořádnou díru v rozpočtu, uvedl portál Aktualne.cz.

Pro FAČR bude letošní rok zlomovým. Kromě T-Mobile totiž končí smlouva dalším třem ze čtyř oficiálních partnerů – Pepsi, Hyundai a Pumě. STESu se naopak v minulém kalendářním roce podařilo podepsat smlouvu se Staropramenem, výrobcem pracovního oblečení Ardon a společností TCL, poslední dva jmenovaní se ovšem zařadili do nižší kategorie Premium.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Výborně a tak to by se měli zachovat všichni sponzoři a nedat ani korunu do fotbalu dokud tam budou šm…i Berbr Damková Malík Svoboda a spol. !!!

  2. Kapříků je plný rybník (špína a hnus). Kdo podporuje takovou žumpu je taky šmejd, hned je T-Mobile sympatičtější….Všichni sponzoři pryč, ať si Slavie s Plzní hrají jinou shnilou ligu dál s Berbrem a Damkovou.

  3. Mám obrovské přání, aby se o výsledcích fotbalové ligy rozhodovalo na trávníku a ne v zákulisí.To bych si moc přál, bylo by úplně jedno, kdo by byl ve vedení takové fotbalové ligy. Hned by měl fotbal plnější stadiony, úplně chápu proč se lidé na tu naší fotbalovou tragedii nehrnou. Doufal jsem ve VAR, ale v našich podmínkách je to snad ještě horší….

  4. FAČR měli úspory v provozu IT služby pevné linky a mobilní služby, vypůjčit auta z společnosti za slev, dále zavést členů kteří platí do fotbalu – technologie na hlasování pro dotace a příspěvky od FIFA .www.facr.cz,. http://www.facebook.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.