Supertalent Haaland pomohl dvěma góly k výhře Dortmundu nad Kolínem 5:1

Fotbalisté Dortmundu přejeli v 19. kole Bundesligy Kolín poměrem 5:1. Prosadil se Guerreiro, Reus a Sancho, poslední dvě branky vstřelila nová posila Haaland. Dortmund se tak díky další výhře posunul už na třetí místo.

Domácí vstřelili úvodní gól hned ve druhé minutě, kdy Jadnon Sancho našel ve vápně Guerreira, jenž už neměl problém propálit Horna. Aktivnější Dortmund znovu zahrozil v minutě čtrnácté, kdy Reusův pokus lapil Horn.

Ve 31. minutě už se německý reprezentant nemýlil, Hummels ho totiž našel nádherným pasem přes půlku hřiště a jemu už stačilo přízemní střelou umístit míč k tyči. Domácí druhý gól nabudil a ve 42. minutě byl blízko třetímu zásahu Sancho, když jeho pokus Horn zneškodnil nohou. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0.

Druhou půli odšpuntovala tutová šance hostujícího Cordoby, který v nájezdu jeden na jednoho trefil pravou tyč. A tak se opět potvrdilo pravidlo „Nedáš? Dostaneš!” Reus našel ve vápně Sancha, ten si tělem rozhýbal obránce a střelou pod břevno zvýšil.

V 55. minutě mohl ten samý hráč skórovat podruhé, selhal však v tutové pozici. V 65. minutě se povedlo hostům snížit, centr z ostrého úhlu totiž nádherně trefil Mark Uth a umístil ho k pravé tyči.

Domácí inkasovaný gól donutil útočit a v 78. minutě mohli ještě jednou slavit, brankář Horn vyrazil míč jen ke střídajícímu Haalandovi, který už ho jen doklepl do sítě.

Tři minuty na to střílel Sancho, protentokrát ale minul a skóre se neměnilo. V 89. minutě se však podruhé prosadil supertalent Haaland, tentokrát ho parádním pasem našel Dahoud. Norský snajpr si obehrál Horna a z ostrého úhlu zakončil do odkryté svatyně.

Zápas tedy skončil výsledkem 5:1 a Haaland vstřelil čtvrtý a pátý gól v dresu Borussie.