Reklama

Superpočítač znovu úřaduje! S Českem stále nepočítá

Analytická společnost Stats Perform a její podružný web The Analyst přináší aktuální matematické modely s pravděpodobnostmi týkajících se dalšího průběhu evropského šampionátu! Na začátku Eura superpočítač přiděloval Česku šanci na vítězství 0,2 %. Jak propočty vypadají nyní, když míříme do čtvrtfinále?

Zdroj: SK Slavia Praha

Před turnajem jsme byli dle superpočítače jedním z největších outsiderů. Společnost Stats Perform a její nástroj nás zařadil mezi trpaslíky! Hůř to vypadalo jen s několika málo týmy. Připomeňme si předturnajovou predikci.

Největším favoritem na prvenství byla Francie (20,5%), ale z turnaje je už venku padla se Švýcary. Ze hry jsou také Portugalci (7,6%) nebo Nizozemci (5,9%).

Jde vidět, že i precizní datová analytika, která hýbe světem, stále nedokáže úspěšně predikovat tak komplexní hru, jako je fotbal. V tomhle sportu stále neplatí pravidlo “Co je psáno, to je dáno.”

S Českem superpočítač stále nepočítá!

I poté, co jsme postoupili z náročné skupiny a vyřadili silné Nizozemsko, superpočítač stále stojí proti nám. Jakou máme šanci na to, že vyhrajeme celý turnaj? Aktuálně 2,6 %, což je nárůst pouze o 2,4 % od začátku turnaje.

Aktuálně má menší šanci pouze Ukrajina, která má šanci 1,2 % na celkové prvenství. A naše šance proti Dánsku?

Ta je o poznání větší! Ale do zápasu jako favorit rozhodně nejdeme. Pravděpodobnost na postup do čtvrtfinále je vyčíslená na 46,2 %. Šance na finálovou účast je lehce nad 10 %! Konkrétně se jedná o 12,3 %.

Koho tedy aktuálně přístroj od Stats Perform favorizuje na celkové vítězství Eura? Největší šanci má Španělsko 24,1 %, druhou největší šanci má Belgie 23,2 %, třetí je Itálie s 15,4%.

Zdroje: OptaJoe, The Analyst

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To čtete špatně, mělo tam být “Poté, co jsme postoupili z náročné skupiny a vyřadili silné Nizozemsko, superpočítač zvedl třináctinásobně naše šance na titul” 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené