Spojte se s námi

Fotbal

Superhvězdy přítomnosti i budoucnosti. Kdo jsou aktuálně nejhodnotnější hráči světa?

Fotbal je business. A točí se v něm obrovské peníze. Hráči tak přestupují za ohromné částky, které někdy více a někdy zase méně odpovídají jejich hodnotě. Jací fotbalisté jsou podle renomovaného webu aktuálně nejhodnotnější?

Publikováno

dne

Fotbal je business. A točí se v něm obrovské peníze. Hráči tak přestupují za ohromné částky, které někdy více a někdy zase méně odpovídají jejich hodnotě. Jací fotbalisté jsou podle renomovaného webu aktuálně nejhodnotnější?

5. Jude Bellingham – 19 let – Borussia Dortmund – 90 milionů eur

Anglický zázrak. Bellingham začínal s profesionálním fotbalem už v 16 v Birminghamu, za Dortmund už stihl nastřádat 100 soutěžních startů. Stojí o něj prakticky celý svět, 19letý středopolař si může vybírat.

Transfermarkt jeho hodnotu nastavil na 90 milionů eur, ale Bellingham půjde ještě za víc. Dortmund se totiž nechal slyšet, že za svůj klenot požaduje nejméně 150 milionů eur.

4. Pedri – 19 let – Barcelona – 90 milionů eur

Hra Barcelony s Pedrim a bez něj, to je rozdíl jako den a noc. 19letý kreativní záložník už si v Katalánsku vydobyl pozici klíčového hráče, bez kterého už si nikdo sestavu představit nedokáže.

Pedriho hodnota neustále stoupá, on však nikam odcházet zřejmě nebude. V Barceloně je spokojený a v příštích letech může dokázat velké věci.

3. Vinícius Junior – 22 let – Real Madrid – 120 milionů eur

Vinícius loni v létě začal konečně prodávat svůj obrovský potenciál a společně s Karimem Benzemou dotáhl Real do Ligy mistrů, kde vstřelil ve finále vítězný gól.

V aktuální sezóně při zranění Benzemy převzal roli lídra a na kontě má už 5 gólů a 2 asistence. Někteří už teď jej pasují do jednoho z kandidátů na Zlatý míč. Na to je zřejmě ještě brzo, nicméně v příštích pár letech by měl brazilský mladík na slavnostním galavečeru pózovat jako vítěz.

2. Erling Haaland – 22 let – Manchester City – 150 milionů eur

Hit letošní sezóny. Erling Haaland po svém přestupu vzal Premier League útokem a trhá obrany soupeřů na kusy. V sedmi zápasech nastřílel 11 gólů, tři góly přidal v Lize mistrů.

Manchester City jej koupil za „pouhých“ 60 milionů eur, což je vzhledem k hodnotě 150 milionů eur směšná částka. Očekává se, že brzy převezme trůn Ronalda s Messim pro nejlepšího hráče světa.

1. Kylian Mbappé – 23 let – PSG – 160 milionů eur

Existuje pouze jeden hráč s větší hodnotou, než má Haaland. Kylian Mbappé je podle Transfermarktu oceněn na 160 milionů eur. Ve svých 23 letech už naskočil do 286 klubových zápasů a nastřílel 208 gólů. V reprezentaci přidal 28 branek v 59 zápasech.

Společně s Haalandem je pasován na budoucího světového vládce, trochu však u něj hapruje týmovost, v poslední době stále častěji ukazuje hvězdné manýry. Pokud to ukočíruje, fotbalové předpoklady k tomu být nejlepší má dokonalé.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené