Spojte se s námi


Fortuna liga

Šulc s Chytilem do repre? Víc udělat nemohou, budu je čekat v nominaci, má jasno Němec

Letní mistrovství Evropy v Německu se blíží a čím dál větším tématem je nominace české reprezentace. Zatímco v zahraničí mnoho hráčů pouze sedí na lavičce, v domácí soutěži se daří hlavně ofenzivním hráčům.

Publikováno

dne

Letní mistrovství Evropy v Německu se blíží a čím dál větším tématem je nominace české reprezentace. Zatímco v zahraničí mnoho hráčů pouze sedí na lavičce, v domácí soutěži se daří hlavně ofenzivním hráčům.

Před startem sezóny by tato dvě jména v souvislosti s národním týmem napadla málokoho. Mojmír Chytil čerstvě podepsal kontrakt ve Slavii a Pavel Šulc se vracel z hostování v Jablonci s tím, že nevěděl, co od návratu do Plzně čekat.

Šulc nejlepším střelcem ligy, Chytil oporou Slavie

Oba dva se ale již na podzim ukázali. Šulc se stal nedílnou součástí základní sestavy Plzně a začal být produktivní, Chytil se dostal do nejlepší sestavy skupinové fáze Evropské ligy a nakoukl i do české reprezentace.

Chytil výborně vstoupil i do jarní části ročníku. Ve všech kolech si připsal kanadský bod, konkrétně proti Jablonci asistoval, v Karviné i Zlíně gólově udeřil a v domácím utkání s Pardubicemi vstřelil hattrick v rozmezí necelých osmi minut.

Šulc se podepsal pod poslední dvě vítězství Viktorie. Při výhře na Bohemians 2:0 se trefil jednou, do sítě Zlína (3:0) nasázel rovnou dva kousky. S 11 vstřelenými góly je aktuálně nejlepší střelec celé ligy.

„Je to téma stejně jako Chytil. On i Pavel Šulc si řekli minimálně o to, aby se trenérský tým zajímal a lámal si hlavu, jestli nominovat. Z mého pohledu dali správný signál trenérům a samotní hráči víc udělat nemohou,“ řekl v pořadu Dohráno Josef Němec.

Lepší než nerozehraní legionáři

Oba hráči mají výhodu, že jejich konkurence v zahraničí nehraje. U Šulce jde o Antonína Baráka z Fiorentiny, z útočníků příliš nehraje dvojice Patrik Schick, Adam Hložek v Leverkusenu ani Tomáš Čvančara v Monchengladbachu.

Největší konkurenci Chytilovi tak mohou být hráči z ligy, konkrétně sparťan Jan Kuchta a Plzeňák Tomáš Chorý. A co víc, o místo v nominaci se může přetahovat dokonce s kamarádem ze Slavie – s Václavem Jurečkou.

„Mají formu, jsou důležití pro své týmy z TOP 3 a teď budou čekat na nominaci. A upřímně já je budu taky čekat,“ pokračoval bývalý ligový fotbalista.

Zdroj: Fortuna liga, Dohráno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.