Spojte se s námi


Hokej

Šulák a Rusko: Vyjádřil naprostou spokojenost. Děti chce naučit jazyk a tlak z Česka ignoruje

Před několika dny zvedl mandle české hokejové veřejnosti reprezentační obránce Libor Šulák. Ten se pro místní tisk po dvou a půl letém angažmá v ruské KHL vyjádřil, že nechápe tlak ze strany českých médií a úřadů. Podle něj nedělá nic špatného, protože v Rusku pouze hraje hokej. Navíc je v Rusku velmi spokojen.

Publikováno

dne

Před několika dny zvedl mandle české hokejové veřejnosti reprezentační obránce Libor Šulák. Ten se pro místní tisk po dvou a půl letém angažmá v ruské KHL vyjádřil, že nechápe tlak ze strany českých médií a úřadů. Podle něj nedělá nic špatného, protože v Rusku pouze hraje hokej. Navíc je v Rusku velmi spokojen.

Jeho blahá slova na ruskou hokejovou soutěž spustila v Česku vlnu kritiky. Vyjádřily se i velké hokejové legendy. Bývalý brankář Dominik Hašek prohlásil, že kvůli jeho práci v Rusku je život Haškovy rodiny ve větším nebezpečí a bude zabito více Ukrajinců.

Někdejší hrdina z Nagana stále usilovně vystupuje proti tomu, aby čeští sportovci mohli v Rusku působit. Tlačí na českou vládu, aby přijala zákon zakazující českým občanům pracovat v Ruské federaci. Nedávno dokonce vystoupil v Europarlamentu, kde zase hovořil o účasti ruských sportovců na velkých světových akcích, včetně olympijských her.

Ještě ostřejší byl ve svém vyjádření směrem k českému obránci Jiří Hrdina, jenž na sociální síti X napsal: „Ty jelito, co se asi honí hlavou tobě, když vidíš, co russký teroristi provádí na Ukrajině? Ty už nemáš v českým nároďáku nikdy co dělat, ty bezmozku,” vyjádřil se ostře.

Spokojenost navzdory válce

Faktem je, že Libor Šulák si z kritiky ze strany lidí žijících v Česku hlavu nedělá. Dříve musel podle něj čelit většímu tlaku. Nyní tomu tak už podle něj není. „Hodně lidí už to akceptovalo. Už mi skoro nikdo nevolá. A když ano, tak se s nimi nebavím. Prostě jen tiše přeruším hovor a je to,” prozradil svůj recept v rozhovoru pro ruský Sport-Express.

Absolutní většina českých hokejistů se po vpádu ruských vojsk na území Ukrajiny angažmá v KHL dřív nebo později vzdala. To ale není případ Libora Šuláka. Ten dokonce po uplynulé sezoně přestoupil z Vladivostoku do Avangardu Omsk. Nyní už plánuje i přesun své rodiny. „Do Omsku přijedou na sto procent, ale až o něco později. Starší syn půjde v září do školy, mladší do školky,” vysvětloval.

Už se dokonce těší, až se jeho starší syn plně adaptuje a začne mluvit rusky: „Je velmi chytrý a všechno rychle chápe. Myslím, že pokud bude plně ponořen do jazykového prostředí, začne za pár měsíců mluvit i rusky,” řekl Šulák spokojeně.

Život v Rusku se mu velice zamlouvá. Pro lepší adaptaci s týmem, vyrazil do Omsku už s předstihem, přestože cizinci se připojují k týmu většinou až na poslední chvíli.

KHL jako priorita, navzdory národnímu týmu

Také si pochvaluje příchod slovenského trenéra Andreje Podkonického. Na otázku, zda mu agent navrhnul, porozhlédnout se po angažmá jinde, třeba v zámoří, odpověděl: „Nechci jít do stejné AHL. Liga je tam teď poměrně mladá. V KHL jsem ukázal své schopnosti a mojí prioritou bylo zůstat tady,” přiznává.

Ruská soutěž byla pro Libora Šuláka prioritou, přestože to znamená zavřené dveře do národního týmu: „Bylo to těžké. Ale taková je situace a taková bude. Takže budu sledovat náš národní tým s dětmi na tribuně,” říká smířeně. To i přesto, že by za českou reprezentaci nastoupil rád. V Omsku má momentálně platný kontrakt do roku 2025.

Zdroj: KHL, Sport-Express

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.