Spojte se s námi

Bundesliga

Stuttgart přivítá stagnující Borussii Dortmund

Publikováno

dne

Borussia Dortmund nezažívá v poslední době dobré výsledky, ovšem v Mercedes-Benz Areně se jim tradičně daří a po reprezentační pauze by se tak všechno mohlo obrátit k lepšímu.

Stuttgart má v letošní sezóně jeden velký problém a tím jsou venkovní zápasy. Tým teprve 36letého trenéra Hannese Wolfa prohrál všech 6 ligových zápasů na hřištích soupeřů.

Na druhou stranu před svými fanoušky jsou až na remízu s Augsburgem nekompromisní a dokázali zvítězit všechny ostatní 4 domácí zápasy, ve kterých inkasovali pouze jeden gól.

V domácím prostředí tak získali 13 bodů, což je společně s RB Lipskem a Bayernem Mnichov nejvíce v letošní sezóně Bundesligy.

http://gty.im/870085410

Avšak venkovní prohry je sráží natolik, že se s pouhými 13 body pohybují po 11. kolech na 12. místě.

To Dortmundu se dařilo skvěle a vyhrávali jeden zápas za druhým, poté ovšem přišla říjnová reprezentační pauza a od té doby jsou výsledky Borussie katastrofální.

V posledních 4 ligových kolech navíc inkasovali 12 gólů, což je i přestože dokázali vstřelit 7 gólů prostě příliš.

Tomu odpovídá i jediný bod, který v těch posledních 4 ligových kolech získali, za remízu 2-2 ve Frankfurtu.

http://gty.im/872074254

Jednou ze světlých stránek týmu trenéra Petera Bosze je určitě Pierre-Emerick Aubameyang, který letos nastřílel už 10 ligových gólů. Toho ovšem vedení Borussie vyřadilo na tento zápas z kádru, kvůli nezveřejněnému prohřešku.

Dortmundu se však v zápasech se Stuttgartem daří. Borussie dokázala vyhrát poslední 4 vzájemná utkání, ve kterých jim dokázali nastřílet 13 gólů. Stuttgart navíc dokázal porazit Dortmund naposledy v březnu 2009.

Reklama

Oblíbené