Spojte se s námi


Chance Liga

Stropní platová nabídka pro Lingra je absolutně zasloužená, myslí si Rajnoch

Letní přestupové okno se tváří být uzavřené, největší otázkou zůstává budoucnost Ondřeje Lingra, kterého Slavia potřebuje prodloužit nebo prodat. Nejhorší cestou po finanční stránce by pro ní bylo pokračování za stávající smlouvy.

Publikováno

dne

Letní přestupové okno se tváří být uzavřené, největší otázkou zůstává budoucnost Ondřeje Lingra, kterého Slavia potřebuje prodloužit nebo prodat. Nejhorší cestou po finanční stránce by pro ní bylo pokračování za stávající smlouvy.

Když Ondřej Lingr přišel z Karviné, okamžitě do kádru zapadl jako ideální volba z lavičky a hráč do rotace. Klub posílil během nejsilnější éry sešívaných v tomto století, na podstatnější roli přesto nečekal dlouho.

Hned ve druhé slávistické sezóně (2021/22) vytlačil v pohárech ze sestavy Nicolae Stancia a mluvilo se o něm jako o potenciální dlouhodobé náhradě. Na jaře bez Rumuna v kádru přesto Lingr nastupoval spíše z lavičky.

Minulou sezónu též balancoval mezi sestavou a lavičkou, samozřejmě je třeba zmínit jeho velkou zbraň – rozhodovat velké zápasy v kombinací se schopností strhnout tým svým buldočím herním stylem.

„Já už jsem ho minulý týden chválil, že je můj oblíbený hráč. Ve čtvrtek byl opravdu skvělý. Strašně toho naběhá, vybojuje balóny, jeden na jednoho, vytváří prostory,“ řekl v nedělním studiu O2 TV Sport Jan Rajnoch.

Lingr je po třech letech ve specifickém postavení. Jedná se o klíčového hráče, který ale nemá jisté místo v sestavě. Možná i z touhy po větší minutáži odmítá prodloužit nový kontrakt se Slavií.

Zároveň mu příští léto stávající kontrakt končí, což dostává Slavii do nepříjemné situace. Potřebuje ho do zimního přestupového okna buď prodat, nebo smlouvu prodloužit. Pokud nevyjde ani jedna možnost, pravděpodobně odejde zdarma.

„Za mě je to jeden z nejhodnotnějších hráčů Slavie. Nemyslím teď finančně, ale na hřišti. Je jasné, že Slavia by ho chtěla udržet, ale na druhou stranu mu asi nebudou chtít bránit, když přijde adekvátní nabídka. Protože si to zaslouží,“ pokračoval bývalý hráč Sparty či Liberce.

Ačkoli by se sešívaní bez Lingra pravděpodobně obešli, Jindřich Trpišovský ho hodlá na sílu udržet. Především kvůli jeho vlivu na kabinu. Slavia mu nabízí nadstandardní plat, ani sám hráč zatím zdá se neví, co vlastně chce.

„Stropní platová nabídka je absolutně zasloužená. Pokud to nevyjde začátkem září, bylo by fér podepsat novou smlouvu,“ dodal Rajnoch.

Zdroje: O2 TV Sport, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.