Spojte se s námi


Fortuna liga

Stronati se loučí s Baníkem. Co v posledním rozhovoru vzkázal fanouškům?

Ostravský stoper Patrizio Stronati přestupuje do maďarského Puskáse. Co uvedl v posledním, rozlučkovém, rozhovoru s mediálním týmem Baníku?

Publikováno

dne

Ostravský stoper Patrizio Stronati přestupuje do maďarského Puskáse. Co uvedl v posledním, rozlučkovém, rozhovoru s mediálním týmem Baníku?

Zdroj: FC Baník Ostrava

Stronati již jednou Baník opouštěl, to když v roce 2015 odcházel na první zahraniční štaci do Austrie Vídeň. O tři roky později se jako volný hráč hlásil na Bazalech. V Baníku za celou svou kariéru odehrál 95 ligových utkání a vstřelil v nich 8 gólů.

„O zájmu Puskáse jsem věděl dlouho, jsem rád, že oba kluby nakonec došly k dohodě,“ uvedl Stronati. „Trenér mě zná, strašně mě chtěl do týmu, chce to na mě postavit,“ sděluje některé z důvodů hovořících pro odchod z klubu.

Maďaři měli o člena širšího kádru národního týmu zájem už v zimě, nakonec se jednání táhla až do léta.

„Rozumím, že mě pan Brabec nechtěl pustit. Byl jsem pro něj důležitý. Majiteli jsem se snažil vysvětlit, proč je pro mě přestup důležitý. Mám dvě děti, za deset let skončím kariéru, snad tady, tímto přestupem mohu poté žít plnohodnotný život. Chci rodinu zajistit. Pan Brabec mě vyslechl a dal mi svolení k odchodu,“ odhaluje zákulisí jednání s nejvyšším vedením tradičního slezského klubu.

Neobává se hráč s přezdívkou Zio Kong reakcí fanoušků? „Věřím, že to fanoušci pochopí, ať už teď anebo časem. Jdu do klubu, který hraje posledních pět let top 4, hraje v pohárech. Věřím, že je to pro mě posun nahoru.“

Stronati zároveň nevyloučil, že si v modrobílých barvách ještě někdy zahraje.

„Když jsem odcházel do Vídně, říkal jsem, že se vrátím znovu do Baníku. Tu myšlenku mám i teď, byť nechci nic slibovat. Nikdo neví, co se stane, ale rád bych profesionální kariéru zakončil v Ostravě. Baník mi dal šanci do ligového fotbalu a bylo by hezké, kdybych se s velkým fotbalem loučil tady.“

Tak uvidíme, zda se mu přání splní.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené