Spojte se s námi


Fotbal

Stoper Barcelony v derby posílal rivala do druhé ligy, pak se omlouval: Nejsem na to hrdý

Hodně hektické a plné událostí bylo nedělní derby o Katalánsko. Domácí Espanyol dokázal skóre otočit a vedl nad Barcelonou 2:1, hosté ale v nastavení alespoň srovnali. Svým gestem zaujal zejména stoper Blaugranas, Ronald Araujo.

Publikováno

dne

Hodně hektické a plné událostí bylo nedělní derby o Katalánsko. Domácí Espanyol dokázal skóre otočit a vedl nad Barcelonou 2:1, hosté ale v nastavení alespoň srovnali. Svým gestem zaujal zejména stoper Blaugranas, Ronald Araujo.

Co do měření rivality s Realem Madrid se nedá rivalita s Espanyolem pro Barcelonu srovnávat. Ovšem oba kluby se taktéž nemají v lásce a derby umí být pořádně vyhrocené. Tak jako v neděli.

Barcelonu poslal do vedení už ve druhé minutě Pedri. Zdálo se, že Xaviho svěřenci si převedli skvělou formu z posledního utkání, kdy porazili 4:2 Atlético Madrid a najíždějí na vítěznou vlnu. Jenže to se hodně přepočítali.

Ve 40. minutě totiž srovnal na 1:1 Sergi Darder, na gól mu přihrál Raúl de Tomás. A to nebylo vše, k obrovské radosti domácího publika si totiž v 64. minutě role prohodili. Darder skvělým centrem našel odchovance Realu Madrid de Tomáse, který svým 13. gólem v sezóně poslal Espanyol do vedení.

Nervozita hostů začala stupňovat, během devíti minut viděli hned tři hráči Barcelony žlutou kartu. Vše vyvrcholilo rvačkou v 93. minutě, za kterou byl vyloučený Piqué z Barcelony a Melamed z Espanyolu.

Právě, když záložník Blanquiazul opouštěl po vyloučení hřiště, vyběhl z lavičky Barcelony stoper Ronald Araujo a gesty mu naznačoval, že Espanyol spadne do druhé ligy. Následně zopakoval gesto i pro fanoušky. Ten se však nachází na pohodlném 13. místě s náskokem 8 bodů první sestupové místo.

Barcelona následně v 96. minutě srovnala díky přesné hlavičce Luuka de Jonga. Uruguajský stoper se ale po zápase za své chování kál.

„Chci se omluvit všem lidem Espanyolu za to nešťastné gesto, které jsem dnes v noci ukázal. Všechno to vyšlo z emocí tak napjatého derby, které se dnes hrálo. Považuji se za respektujícího člověka se všemi fanoušky i kluby rivalů. Proto nejsem hrdý na to, co se stalo,“ sypal si popel na hlavu Araujo.

Trenér Barcelony Xavi na tiskové konferenci svého svěřence také nepochválil.

„Neviděl jsem to. Musíme respektovat soupeře, rozhodčí, fanoušky soupeřů… Vždycky musíte mít respekt, ale napětí vás někdy přemůže… Ale omlouvám se. Jestli se to stalo, tak se to nemůže dít,“ vyjádřil se k situaci Xavi.

Zdroj: Marca, Twitter, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.