Spojte se s námi


Fotbal

Sto tisíc pro hráče byla odměna za přestup, vysvětloval Rogoz domnělý úplatek na policii. K jeho přestupu však nikdy nedošlo

Roman Rogoz, jedna z hlavních postav korupčního skandálu ve fotbale, po dlouhé době prolomil mlčení. Po sérii omluvenek se konečně dostavil na policii a podal zde vysvětlení. Dle jeho verze nenabízel hráči Vltavína úplatek, nýbrž se jednalo o odměnu za přestup. Problémem je, že tento hráč do Vyšehradu nikdy nepřestoupil.

Publikováno

dne

Roman Rogoz, jedna z hlavních postav korupčního skandálu ve fotbale, po dlouhé době prolomil mlčení. Po sérii omluvenek se konečně dostavil na policii a podal zde vysvětlení. Dle jeho verze nenabízel hráči Vltavína úplatek, nýbrž se jednalo o odměnu za přestup. Problémem je, že tento hráč do Vyšehradu nikdy nepřestoupil.

Dne 29. května 2019 se ve třetí české lize hrál ostře sledovaný zápas. V boji o postup se utkaly týmy Vltavína a Vyšehradu. Jednal se o velmi důležitý duel v boji o postup, Vltavínu na vedoucí Vyšehrad chyběly dva body a potřeboval tak bezpodmínečně zvítězit.

Jenže Roman Rogoz měl dle informací Seznam zpráv jiné plány. Před samotným utkáním se sešel s trojicí sudích, přičemž hlavnímu rozhodčímu Janu Cihlářovi měl slíbit postup na rozhodcovské listině. Nově by tak Cihlář mohl řídit utkání první a druhé ligy.

Kromě toho měl Rogoz zajít i za samotnými hráči soupeře z Vltavína a ovlivnit je, aby podali špatný výkon. Vyšehrad nakonec zvítězil 2:0 a kouč Vltavína Frýdek neskrýval rozčarování z výkonu svého týmu.

Hned dva dny po zápase se dle policejního spisu Rogoz setkává s Martinem Uvírou, kapitánem Vltavína. Na odposlechu lze slyšet šustění bankovek a Uvíru, jak se Rogoze dotazuje, zda si danou sumu má přepočítat. Dle Seznam zpráv mělo jít o úplatek sto tisíc korun. Tito dva aktéři se navíc měli setkat i 10. července, kdy měl Rogoz předat Uvírovi další větší sumu peněz.

A jak tyto schůzky s Uvírou vysvětlil sám hlavní aktér Roman Rogoz? Podle jeho výpovědi se při první schůzce nejednalo o úplatek, nýbrž o odměnu za přestup Uvíry do Vyšehradu. U druhé schůzky Rogoz odmítá předání peněz, prý netuší, jaké peníze si Uvíra přepočítává.

Tato verze však naráží na tvrzení obou klubu, zejména toho z Vyšehradu. Dle Jaroslava Klímy, majitele klubu, Vyšehrad nikdy nepracoval na Uvírově přestupu. Navíc uvedl, že by sám s takovým přestupem rozhodně nesouhlasil.

Klímá rovněž rozporuje i to, že by se u předání jednalo o klubové peníze. „Zcela jisté je, že co se týče těch peněz, tak ty ani ode mě ani od Vyšehradu rozhodně neměl,“ uvedl dle Seznam zpráv.

Zbývá ale ještě vyřešit jednu otázku a to proč Rogoz po Uvírovi nepožadoval navrácení peněz, když k přestupu nedošlo. Uvíra totiž nakonec přestoupil do Zbuzan. Zde měl Rogoz údajně dlužit majiteli klubu nějaké peníze, a tak se dohodli, že si vzájemné závazky započtou.

K samotnému přestupu došlo ale až po více než roce, což snižuje věrohodnost Rogozova tvrzení. Vše ale zůstává na vyšetřování policejního orgánu.

Zdroj: Seznam zprávy

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.