Spojte se s námi


Fotbal

Šťastné Miami! Lionel Messi není jediná hvězdná desítka ve městě, jeho „číslovec“ Tyreek Hill může přepsat historii NFL, byť tomu velké šance nedává

Základní část NFL míří do svého cíle a pomalu nastává čas bilancovat. Zatímco některé týmy stále bojují o účast v play-off, Miami se o něj nemusí bát. Ve městě totiž s desítkou na zádech nezáří pouze Lionel Messi, ale také Tyreek Hill.

Publikováno

dne

Základní část NFL míří do svého cíle a pomalu nastává čas bilancovat. Zatímco některé týmy stále bojují o účast v play-off, Miami se o něj nemusí bát. Ve městě totiž s desítkou na zádech nezáří pouze Lionel Messi, ale také Tyreek Hill.

Sportovní fanoušci v Miami si musí doslova užívat. Ano, Inter Miami sice ani po příchodu Lionela Messiho nedošlo do play-off MLS, nicméně vyhrálo první trofej v klubové historii a v příští sezoně bude mít větší ambice.

Mistr světa ve fotbale ovšem není jedinou hvězdnou desítkou ve městě. Jeho „číslovec“ Tyreek Hill, který mimochodem vyzval po příchodu Messiho do Miami k běžeckému souboji, pro změnu řádí ve světě amerického fotbalu a tedy NFL. Nebýt zranění, mohl by 29letý wide receiver útočit na jedinečný rekord a jako první přesáhnout hranici 2000 yardů. Ten je ale nyní v nedohledu.

Tak či onak, před posledními dvěma zápasy základní části má Hill nakročeno minimálně k životní sezoně. Co se pak týká jeho týmu, Miami Dolphins letos svým fotbalem doslova baví. Užívají si hru a jde to znát. Na oslavách, v rozhovorech, všude.

A jestliže byl Hill extrémně nebezpečný už v Kansas City Chiefs, tak v Miami je jeho hvězda ještě o poznání výraznější. Společně se svým quarterbackem, jímž je 25letý Tua Tagovailoa, mohou dotáhnout Dolphins k prvnímu místu ve své konferenci.

Může Tyreek Hill přepsat historii NFL?

Není žádným tajemstvím, že Tyreek Hill jako malý hrával fotbal, pro který je v zámoří běžnější název soccer. Naštěstí ale zůstal u amerického fotbalu. V dresu Chiefs se vypracoval mezi přední wide receivery v NFL, spolupráce s Patrickem Mahomesem byla skvělá.

V dresu Dolphins ale má ještě lepší čísla, jeho hvězda září více. Hned první sezona v Miami byla z pohledu statistik tou životní. Nyní hraje druhou a tu loňskou může překonat. Chybí mu k tomu 69 yardů, přičemž oproti loňsku navíc neodehrál všechny duely.

Co se týká konkurence na jeho postu v rámci NFL, tak vesměs žádná není. Hill má na kontě 12 touchdownů, dominuje v yardech. Kde by jen mohl být, kdyby nezmeškal utkání proti tápajícímu New Yorku Jets?

Není divu, že je Tyreek Hill zmiňován ve spojitosti s cenou pro nejužitečnějšího hráče soutěže (MVP). Není sice hlavním favoritem, ale patří do užšího kruhu favoritů. Sám zisku ocenění příliš nevěří. Ani si nedělá naděje, že by jej snad mohl kdy získat.

MVP? Sám tomu nevěří

„Je to cena pro quarterbacky. Všichni to víme. Pokud to vyhraje Tua (quarterback Dolphins), budu šťastný. Cítím, že jsem dostal vše, co jsem chtěl. Dostal jsem šanci hrát hru, kterou miluju,“ cituje jej web Miami Dolphins.

Za zmínku stojí, že nikdy v historii se MVP nestal wide receiver. Hill by se mohl stát prvním. Faktem ale je, že quarterback je nejdůležitější hráč v americkém fotbale a proto vyhrávají právě hráči na tomto postu nejčastěji. Nicméně letos není konkurence příliš velká i kvůli tomu, že se jich mnoho zranilo.

Hill si ocenění rozhodně zaslouží. Nicméně stále má 29 let a ještě se může předvést. Jeho hlavním cílem pak je rozhodně zisk Super Bowlu.

A že není Tyreek ve své důležitosti nijak daleko za quarterbacky? To dokazuje jeho smlouva, jejíž průměrná mzda se pohybuje na částce 30 milionů dolarů. Jen polovina startujících quarterbacků v NFL vydělá ročně více peněz.

Miami si tak může užívat přítomnost vynikajících sportovců.

Zdroj: NFL, The Athletic, NBC Miami, ProFootball Network

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.