Spojte se s námi


Fotbal

Startuje MS klubů! Potvrdí Real Madrid roli nejúspěšnějšího účastníka?

Dnes vypukne mistrovství světa klubů, které se letošní rok odehrává v Maroku. Nejúspěšnějším klubem historie soutěže je Real Madrid. Naváže na své předchozí úspěchy a zvítězí i letos? Jaké další týmy se turnaje zúčastní?

Publikováno

dne

Dnes vypukne mistrovství světa klubů, které se letošní rok odehrává v Maroku. Nejúspěšnějším klubem historie soutěže je Real Madrid. Naváže na své předchozí úspěchy a zvítězí i letos? Jaké další týmy se turnaje zúčastní?

FIFA Club World Cup, jak zní oficiální název turnaje, byl založen v roce 2000. Z důvodu finančních problémů se ihned následující rok nekonal. Pauza byla nakonec dlouhá celé čtyři roky a šampionát se tak opět naplno rozběhl v roce 2005.

Není úplně překvapením, že nejúspěšnějším klubem historie soutěže je Real Madrid, který získal trofej ve čtyřech případech. Následován je dalším španělským klubem a svým obrovským rivalem Barcelonou. Ta uspěla třikrát.

Fotbalová událost se letos odehraje v Maroku a bude trvat 11 dní. Konkrétně v období od prvního do jedenáctého února a je to poslední ročník turnaje, který se odehraje ve starém formátu.

Turnaje se účastní zástupci šesti různých kontinentů. Celkem však sedm klubů s tím, že poslední místo je pro hostitelskou zem. Protože marocký klub Wydad Casablanca vyhrál zároveň africkou Ligu mistrů, bylo poslední místo přepuštěno egyptskému Al-Ahly, které skončilo na druhém místě

Další kluby, které se turnaje zúčastní jsou Al Hilal (vítěz asijské Ligy mistrů), Real Madrid (vítěz evropské Ligy mistrů), Seattle Sounders (vítěz severoamerické Ligy mistrů), Auckland City (vítěz oceánské Ligy mistrů) a Flamengo (vítěz Copa Libertadores).

Jasná jsou jména dvou semifinalistů, kterými jsou Flamengo a Real Madrid. Pro fanoušky zajímavější fáze turnaje tak začne 8. února, kdy své utkání odehraje právě Bílý Balet.

Zdroj: Livesport, Wikipedia, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.