Spojte se s námi


Fortuna liga

Start ligy je velmi důležitý, ale neříkám, že neudělám změny, říká Bílek

Plzeň zvládla úterní odvetu druhého předkola Ligy mistrů s HJK Helsinki a po celkové výhře 6:0 v soutěži pokračuje. Co po postupu do třetího kvalifikačního kola řekl hlavní trenér Michal Bílek?

Publikováno

dne

Plzeň zvládla úterní odvetu druhého předkola Ligy mistrů s HJK Helsinki a po celkové výhře 6:0 v soutěži pokračuje. Co po postupu do třetího kvalifikačního kola řekl hlavní trenér Michal Bílek?

Na úvodní utkání ve Finsku se dalo koukat dvěma pohledy. Výkonnostně to od českého mistra nebylo dobré, na druhou stranu ze dvou střel na bránu vstřelil dva góly a odvezl si na západ Čech výhru 2:1.

Odveta již byla v jasné režii Plzně. V desáté minutě otevřel skóre zápasu Luděk Pernica, od té chvíle již viktoriáni průběh kontrolovali, soupeře do ničeho nepustili a před plným stadionem přidali další čtyři góly.

„Samozřejmě máme všichni ohromnou radost, že se nám podařilo postoupit. Myslím si, že to bylo zasloužené. Když jsme dali gól na 1:0, tak jsme se uklidnili a naše hra měla velmi dobrou kvalitu,“ řekl Bílek pro klubový web.

Plzeň nejenže může dál snít svůj sen o Lize mistrů, zároveň přidala důležité body do českého koeficientu a zajistila si minimálně skupinu Konferenční ligy. Češi tak i letos budou mít zástupce v pohárech.

Ve třetím předkole se bude hrát o play-off o Ligu mistrů, postupující si zároveň zajistí skupinu Evropské ligy. Soupeřem bude Šerif Tiraspol, jenž se loni dostal do skupiny LM a porazil v ní Real Madrid či Šachtar Doněck.

„Kdybychom to nezvládli, tak jsme pod velkým tlakem. Máme něco jistého, což je super, ale stojí před námi další výzva. Chceme znovu uspět. Teď se bavíme o jistotě Evropské konferenční ligy, to je skvělé, ale chceme jít ještě o kapku výš,“ pokračoval nejlepší trenér loňského ročníku Fortuna ligy.

Ještě před Tiraspolem Viktoria zahájí ligovou sezónu. Los jí pro úvod přál, první utkání hraje na půdě Teplic, které jsou adeptem na sestup. Zápas začíná v sobotu v 19:00, s moldavským mistrem se Západočeši střetnou v úterý.

Plzeň loni titul získala i díky tomu, že konkurenti Slavia se Spartou hrály poháry a neměly tak dlouhý čas na regeneraci. Letos anglické týdny čekají i Viktorii, na což si hráči musejí začít pomalu zvykat.

„Nepreferujeme jednu nebo druhou soutěž, i ligu chceme zahájit dobře. Mluvili jsme o tom i s hráči, že jsou pro nás obě soutěže na stejné čáře. Neříkám, že v Teplicích neuděláme změny, ale start ligy je pro nás velmi důležitý,“ dodal Bílek.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené