Spojte se s námi


Fortuna liga

Stará Slavia je konečně zpět? Jak reaguje veřejnost na obrození českého mistra?

Pražská Slavia si v Edenu smlsnula na Jablonci (5:0). Je zpět na prvním místě ligové tabulky s tříbodovým polštářem a může se těšit na konfrontaci se silným Feyenoordem. Dva poslední ligové výsledky ukazují na to, že sešívaní míří zpět do své ideální formy. V pozápasovém rozhovoru to zmínil i trenér Jindřich Trpišovský.

Publikováno

dne

Pražská Slavia si v Edenu smlsnula na Jablonci (5:0). Je zpět na prvním místě ligové tabulky s tříbodovým polštářem a může se těšit na konfrontaci se silným Feyenoordem. Dva poslední ligové výsledky ukazují na to, že sešívaní míří zpět do své ideální formy. V pozápasovém rozhovoru to zmínil i trenér Jindřich Trpišovský, který ve výkonu proti severočeskému celku viděl podobnou hru, kterou se jeho svěřenci prezentovali na konci minulé sezóny.

Svěřenci Petra Rady přijeli hrát se sešívanými otevřený fotbal, ale jejich soupeř byl prostě o level výš. Na druhou stranu si Jablonec zaslouží pochvalu za to, že do Edenu nepřijel hrát žádného zanďoura. Jablonečtí fotbalisté svým pojetím vlastně pomohli fotbalu, i když to bohužel pro ně skončilo pověstným bůrem v jejich síti.

K výkonu Slavie se samozřejmě na sociálních sítích vyjadřují příznivci, zainteresovaní lidé, ale i fotbalová veřejnost. Zajímavou informací je, že česká nejvyšší soutěž opravdu dlouho (30 let) nezažila, aby jeden tým vyhrál dvě kola po sobě rozdílem 5:0 a výše.

Úřadující mistři z Edenu jsou na koni a celý český fotbal musí doufat, že jim tato chuť vydrží až do čtvrtečního zápasu EKL s Feyenoordem. Náš koeficient potřebuje nutně body a také to, aby co nejvíce tuzemských týmů postoupilo do jarní části evropských pohárů.

Naopak jablonečtí fotbalisté by si měli před klíčovým zápasem s Alkmaarem z tohoto utkání vzít co nejvíce poznatků a pak na něj rychle zapomenout. Pokud by Jablonec nad nizozemským soupeřem zvítězil a dánští Randers by prohráli s Kluží, tak by Severočeši mířili do jarní fáze EKL.

Reakce veřejnosti

K vynikajícímu výkonu Slavie se vyjádřil i bývalý šéf slávistického kotle „Strašák“. „Po dlouhé době jsem včera viděl tu Slavii, na kterou jsem byl předchozí roky zvyklý. Sebevědomou, od první minuty tlak, vysoká kvalita na balónu, krásné góly. Parádní večer v Edenu a nemůžu se dočkat čtvrtka, lepší pozvánku jsme nemohli dostat.“

Raper Cashanova Bulhar komentoval gólovou spolupráci Krmenčíka s Lingrem. Oblíbený umělec má velice blízko ke Slavii, ale i k fotbalovému prostředí.

Komentář k zápasu si neodpustil ani 1. místopředseda klubu Tomáš Syrovátka, který pouze potvrdil to, že ve Slavii je velice dobře nastavené prostředí.

„Nepropadali jsme panice v době, kdy se psalo o naší krizi. Nejsme tak v euforii ani teď. Naopak – uvnitř klubu víme, že máme spousty nedostatků a slibujeme, že na nich budeme dál pracovat. Soupeři jsou totiž silní. Děkujeme, že nás podporujete!“ vyjádřil se Syrovátka.

Bývalý hráč a současný expert O2 TV Sport Jakub Podaný si všímá famózní formy Ondřeje Lingra: „Je to ideální žolík. Rozhodně bude časem chtít hrát v základu, to je přirozené, ale tu svoji momentální roli dokáže takřka vždy využít naplno.“ Neříká si tenhle univerzální ofenzivní hráč o budoucí nominaci do reprezentace?


Zdroje: CSFOTBAL, Thorklaer, Cashanova Bulhar

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.