Spojte se s námi


Fortuna liga

Stanciův roční plat ve Wu-chanu Three Towns atakuje přestupovou sumu! Jak na nové angažmá reaguje veřejnost?

Nicolae Stanciu je pravděpodobně už jednou nohou v Číně. Rumunský novinář Emanuel Roşu dnes nastínil další zajímavé informace okolo celého transferu.

Publikováno

dne

Nicolae Stanciu je pravděpodobně už jednou nohou v Číně. Rumunský novinář Emanuel Roşu dnes nastínil další zajímavé informace okolo celého transferu. První zprávou je, že rumunský reprezentant míří do Wu-chanu Three Towns, jenž bude nováček v čínské lize, ale má obrovské ambice a taky pěkně našlapaný rozpočet. Stanciu by měl být jednou z klíčových postav týmu a jeho plat tomu bude odpovídat.

Město Wu-chan fotbalovým příznivcům nic moc neříká. Do povědomí světové veřejnosti se tohle město zapsalo především kvůli koronaviru, jenž zaplavil celý svět a způsobil pandemii.

Každopádně ve Wu-chanu se v letošní sezóně čínské Superligy představí hned dva týmy. Wu-chan FC a Wu-chan Three Towns, jenž je nováčkem soutěže. Právě do Three Towns má Stanciu namířeno.

Klub údajně nehodlá bojovat o záchranu, ale okamžitě chce patřit mezi nejlepší týmy soutěže. Nicolae Stanciu, jenž absolvoval náročné soustředění v portugalském Algarve s pražskou Slavií, má hrát v týmu klíčovou roli.

Emanuel Roşu také prozradil, kolik za celý transfer zinkasuje Slavia, anebo na jaký plat si přijde 28letý středopolař. Sešívaní za Stancia dostanou přibližně 98 milionů korun a samotný Rumun bude mít pohádkový plat.

Jeho roční příjem bude pod 3 miliony eur, tzn. něco málo pod 70 milionů korun (pravděpodobně před zdaněním). Jenže v Číně platí tzv. progresivní daň a lidé s vysokým platem se těší obrovskému zdanění. Ze Stanciova hrubého platu si Čína ukrojí až 45%.

Reakce veřejnosti

Diskusi na téma transferu Nicolae Stancia rozproudil krom rumunského žurnalisty také sparťanský novinář Jan Vacek.

Vackův tweet způsobil doslova poprask a především se hojně dotkl slávistických fanoušků.

„Kdyby takový tweet napsal nějaký fanoušek, tak bych s tím neměl žádný problém, hecování k tomu patří. Ale od “nezaujatého sportovního novináře” mi takový tweet přijde naprosto neuvěřitelný.“

„Sparta má za posledních 16 let 3 tituly. To je polovina titulů Stanislava Tecla, brzy to nebude ani ta polovina.“

„Což je podobný u většiny týmu v Číně, ale hodnotu jim navyšuji 2-3 hráči. A k čemu ten tweet je? Hložek je měřítko všeho?“

„Tohle si uložím na léto až se Hložek prodá max za 4.“

Zdroje: Jan Vacek, Emanuel Roşu, Wiki

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.