Spojte se s námi

Premier League

Stagnující Southampton jede do Liverpoolu, kde se mu v poslední době dařilo

Publikováno

dne

Liverpool přivítá na Anfield Road Southampton a hráči trenéra Jürgena Kloppa se pokusí o 4 výhru v řadě. V posledních dvou ligových zápasech totiž přehráli Huddersfield a West Ham. Pokud k tomu přidáme i vítězství nad Mariborem, tak se Liverpool může pyšnit skóre 10:1 z posledních tří zápasů.

Liverpoolští tak dali zapomenout na mizerné výkony, které předváděli v září a v říjnu. Hodně jim také určitě uškodilo zranění klíčového útočníka Sadia Maného, který se dal dohromady a odcestoval ke národní reprezentaci Senegalu, které pomohl dostat se na Mistrovství světa 2018. Po jednom odehraném zápase se ale opět zranil a do sobotního zápasu se s ním nepočítá.

V Liverpoolu by stále měli chybět zranění Adam Bogdan, Nathaniel Clyne a také Adam Lallana. Záložník Jordan Henderson by poté měl být 100% připravený a v základní sestavě.

Liverpool se s 19 body nachází na 5. pozici. I přestože ztratili několik důležitých bodů, tak je v letošní sezóně Premier League dokázal porazit pouze Manchester City a Tottenham.

http://gty.im/874970798

To Southamptonu se letos nedaří a to přitom z těch těžkých soupeřů narazili pouze na Manchester United. Trenér Mauricio Pellegrino, který přišel letos v létě tak nemá vůbec lehkou pozici a po Liverpoolu se navíc jeho hráči utkají s Evertonem a Manchesterem City.

Southampton si zakládá na pečlivé obraně, která je 7. nejlepší v letošní sezóně Premier League, ovšem horší už to je v útoku. Pouze 9 vstřelených gólů je velmi málo na tým, který má ambice skončit se v horní polovině tabulky. V zápasech Liverpoolu letos padlo 38 gólů, v zápasech Southamptonu 20 gólů.

http://gty.im/871285940

Liverpool je ale pro Saints velmi přijatelným soupeřem. Southampton s nimi neprohrál už 6 zápasů a v posledních čtyřech vzájemných zápasech navíc nedokázali hráči trenéra Jürgena Kloppa vstřelit branku.

Dá se však předpokládat, že nyní bude situace vypadat jinak a spíše bych to viděl, že to bude podobný zápas, který jsme mohli v prosinci 2015, kdy Liverpool rozstřílel Southampton šesti góly.

Reklama

Oblíbené