Spojte se s námi


Fotbal

Srbsko při premiérové účasti na Euru čeká náročná skupina! Jak se v obrovské konkurenci prosadí hvězda Sparty?

Srbsko čeká vůbec premiérová účast na evropském šampionátu. Ve skupině C se představí společně s Anglií, Dánskem a Slovinskem. V nominaci nechybí ani Veljko Birmančevič, šestadvacetiletý tahoun pražské Sparty.

Publikováno

dne

Srbsko čeká vůbec premiérová účast na evropském šampionátu. Ve skupině C se představí společně s Anglií, Dánskem a Slovinskem. V nominaci nechybí ani Veljko Birmančevič, šestadvacetiletý tahoun pražské Sparty.

Na mistroství světa chybělo Srbsko od roku 2010 pouze jednou, a to v Brazílii. Nyní se konečně výběr trenéra Dragana Stojkoviče probojoval také na evropský šampionát. Jak vypadá finální nominace?

Soupiska týmu

Brankářskou jedničkou v posledních reprezentačních výběrech byl Vanja Milinkovič-Savič, jenž obléká dres italského Turína. Zůstává však otázkou, zda nedostane přednost Djordje Petrovič, který zažil z osobního hlediska fantastický ročník v Chelsea. Tuto dvojici doplní  Predrag Rajkovič.

V obraně nenajdeme žádná zvučná jména. Na soupisce figurují Strahinja Pavlovič, Nikola Milenkovič, Uroš Spajič, Srdjan Babič, Filip Mladenovič a Nemanja Stojič. Právě zadní řada může být nejslabším článkem srbského výběru.

Naopak v záloze je obrovský přetlak. Mezi největší hvězdy patří Dušan Tadič, Sergej Milinkovič-Savič, Nemanja Gudelj nebo Filip Kostič. Do finální nominace se probojoval také teprve dvaadvacetiletý Lazar Samardžič hrající v italském Udinese.

Zapomenout pochopitelně nesmíme ani na Veljka Birmančeviče, který se do reprezentačního týmu vrací po třech letech. Na svém kontě má navíc pouze tři starty v přátelských zápasech.

Nominaci si zasloužil díky skvělé sezoně v pražské Spartě. Ve Fortuna lize si kromě šestnácti gólů připsal také jedenáct asistencí, dařilo se mu rovněž i na evropské scéně.

Velkou zbraní týmu z jihovýchodní Evropy bude útočná síla. Aleksandar Mitrovič, Dušan Vlahovič a Luka Jovič budou obrovským nebezpečím pro obranu jakéhokoliv celku. O šanci pochopitelně zabojuje také mladý Petar Rtakov ze Salzburgu.

Srbsko ve skupině C zřejmě čeká obrovský souboj s Dánskem o druhé místo. Obrovským favoritem skupiny je totiž Anglie, naopak Slovinsko bude do turnaje vstupovat v roli velkého outsidera.

Zdroj: Srbská fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.