Sporná penalta pro Slavii? Hlavní aktér to odmítá. Moje blbost, jasná penalta, říká Köstl

Bohemians se v ligovém utkání se Slavií dostali do vedení 1:0, ve druhém poločase ale přišla smršť sešívaných. Té dopomohl i stoper klokanů, Daniel Köstl. A pokud někomu přišla první penalta sporná, ten nejpovolanější to ihned vyvrátil.

Slavia do druhého poločasu přivedla Krmenčíka a Lingra, obraz hry se rázem změnil. Hned v úvodních minutách druhého dějství sešívaní svého soupeře natlačili k vlastnímu vápnu, což výustilo v rohový kop.

Ten si Le Giang nechtěně srazil do vlastní brány, domácí obránci však ještě stihli míč vykopnout. Odražený míč ovšem opět letěl do vápna, chvíli poskakoval v pokutovém území, až na zem spadl kapitán Slavie Jan Bořil po kopnutí od Daniela Köstla.

Hlavní rozhodčí Ondřej Berka se běžel podívat k videu, po zhlédnutí celé situace nařídil penaltu, kterou proměnil Nicolae Stanciu.

Na sociálních sítích se někteří fanoušci domnívali, že penalta byla neoprávněná, stejného názoru byl i ve studiu Jan Rajnoch, který tvrdil, že Bořil padá až moc často.

Všechno pozdvižení ale bylo zbytečné, k celé situaci se doznal stoper Bohemians, Daniel Köstl.

“Škrtnul jsem o Bořila nohou. Moje blbost, penalta jasná,” uvedl po zápase Köstl. Ten patřil mezi nešťastníky zápasu, v 72. minutě totiž vytvořil další penaltu.

Zdroj: Bohemians 1905, O2 TV Sport