Reprezentace

Spolupráce s úspěšným mentálním koučem Janem Mühlfeitem prospěje nejenom Patriku Schickovi

Patrikovo nové propojení s uznávaným celosvětovým mentorem, který se soustředí na zlepšení sportovních výkonů, ale také na celkový rozvoj osobnosti je v Patrikově fotbalovém či osobním životě velmi pozitivní krok, který může posunout nejen jeho a kmenový klub AS Řím, ale také celý český fotbal.

Velmi úspěšný mentální kouč Jan Mühlfeit, který dlouhodobě působil ve společnosti Microsoft po boku Billa Gatese, je v současné době velmi uznávaný v mentorování sportovců, manažérů či modelek. Nyní informoval na svém Instagramu, že zahajuje novou spolupráci v oblasti mentálního koučinku s talentovaným českým fotbalistou Patrikem Schickem.

Jan Mühlfeit velmi rád mentoruje právě sportovce, protože má ke sportu velmi blízko. Sám je vášnivý běžec, ale také je velkým fanouškem a hráčem tenisu.

Mezi sportovní zástupce, které již úspěšně mentoruje patří například moderní pětibojař David Svoboda, Strongman Jiří Kadlčík, ale také český olympijský tým.

Patrik Schick, český fotbalový útočník ve službách italského týmu nyní neprožívá úplně ideální období. Ve 13 zápasech se prosadil pouze dvakrát a i proto je italský klub na šestém místě, i přestože měl před sezonou ambice atakovat Nedvědův Juventus. AS Řím ztrácí na vedoucí tým italské ligy 23 bodů, i protože letní posila Cristiano Ronaldo hraje ve výtečné formě a se 14 brankami vede tabulku střelců.

Když se objevila tato informace, italští fotbaloví fanoušci dokonce začali mentora motivovat tím, že pokud se český útočník začne více prosazovat, tak mu v Římě postaví sochu v nadpřirozené velikosti. A to je výzva, které má Jan Mühlfeit rád.

V této nové spolupráci, která započala na začátku roku 2019 očekávám velmi pozitivní výsledky, které mohou pomoci české fotbalové reprezentaci a také celému českému fotbalu, protože právě mentorování v podobě mentálního kouče českým hráčům, trenérům, ale také celkově klubům ve strategickém procesu chybí.

Třeba se tímto otevírá nová cesta pro české sportovce či kluby, kteří svůj potenciál zatím nedokázali naplnit a i přes každoroční investování peněz nejsou schopni být úspěšní.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Brazílie zaváhala! S Venezuelou si body pouze rozdělila

Kanárci byli jasným favoritem. Ve druhém kole skupin však zaváhala. Přestože se Brazílie ze vstřelené branky radovala hned dvakrát, skóre se nezměnilo. Obě branky totiž padly po ofsajdovém postavení. S Venezuelou tedy remizovala 0:0, i tak ale zůstala na čele.

Na pozápasové fotce je zachycen zklamaný Coutinho. Zdroj: YouTube.com

Utkání mnoho vzrušujících momentů nepřineslo. Jediná gólová příležitost přišla v 17. minutě. Uvnitř pokutového území vyslal Richarlison (Brazílie) pumelici na bránu Venezuely, kterou hájil brankář Farinez. Ta však za jeho záda, díky skvělému zákroku, neprošla.

Ve druhé půli přišli dva góly Brazilců. Oba dva však byly kvůli ofsajdovému postavení po konzultaci s videorozhodčím odvolány. Více nám toho tento zápas neukázal. I když byli Kanárci mnohem aktivnější v držení míče, ale i ve střelbě, tak se tří bodů nedočkali.

Brazílie nadále vede skupinu A se čtyřmi body. Pouze díky horšímu skóre je druhé Peru, které získalo shodně jako Kanárci čtyři body. Třetí místo patří Venezuele, které uhrála dva body za dvě remízy. Na čtvrté příčce se nachází Bolívie, která ještě neuhrála ani bod.

Chile debaklem porazilo Japonsko a uzavřelo tak první kolo ve skupině C!

Od

V ranních hodinách se odehrál poslední zápas 1. kola ve skupině C. V zápase se utkalo Japonsko s Chile. Vidal a spol. potvrdili roli favorita a deklasovali Japonce 4:0. Jak zápas probíhal?

zdroj: reuters.com

Již ve 13.min si Naomichi Ueda (Japonsko) naskočil na míč zahrávaný od rohového praporku do pokutového území a hlavičkoval na bránu. Střela směřovala doprostřed brány. Jeho pokus však gólman vychytal.

Poté se ani jeden tým nevytvořil žádnou vyloženou šanci, až ve 41. minutě, když Erick Pulgar (Chile) byl při rohovém kopu ve správný čas na správném místě a podařilo se mu poslat míč hlavou do levé části soupeřovy svatyně a určit tak skóre 0:1.

Na konci prvního poločasu ještě vystřelil z poza vápna Ayase Ueda (Japonsko), ale jeho střelu zneškodnil brankář. První půle tak skončila 0:1 pro Chile.

Do 2. půle naskočili oba týmy beze změny v sestavě. Další gól přišel v 54. minutě, Eduardo Vargas (Chile) vypálil z výborné pozice na hranici pokutového území a střelu ovlivnila smolná teč jednoho ze soupeřových hráčů. Pochvalu si určitě zaslouží Mauricio Isla za skvělou finální přihrávku. Naskok Chilanů tak navýšil na 0:2.

O čtyři minuty později se Ayase Ueda (Japonsko) ve vápně vyhoupl na nadýchaný centr a vyslal míč hlavou na bránu. Pěkné střele chybělo jen pár centimetrů a skončila by v síti. Brankář soupeře měl velké štěstí. Míč pouze prosvištěl těsně nad břevnem.

Na konci 62 .minuty si na centr z rohového praporku naskočil Guillermo Maripan (Chile), ale míč těsně minul horní tyč. Poté bylo dlouhé “ticho”, balón se přesouval z levé strany na pravou, ale ani jedna akce neskončila gólem.

Až v 82. minutě si našel centrovaný balón Alexis Sanchez, který hlavičkoval přesně a navýšil skóre na 0:3.

Na další změnu skóre jsme nečekali dlouho. O minutu později si našel balón na hranici velkého vápna Eduardo Vargas (Chile), jenž pohotovou ranou dokončil debakl Japonců. Zápas skončil jednoznačnou výhrou Chile 0:4 a společně s Uruguayí drží první pozici ve skupině C.

Stadion: Estádio do Morumbi (Sao Paulo)
Počet diváků: 23 253
Nejlepší hráč: Charles Aránguiz (hodnocení – 9,4)

Preview: Japonsko vyzve Chile. Jak zápas dopadne?

V úterních ranních hodinách se dočkáme zápasu mezi Japonskem a Chile. Zápas by měl mít vyrovnaný průběh, avšak mírným favoritem tohoto duelu je Chile, poslední vítěz Copa América.

Chile zvládlo generálku na tento turnaj, když porazilo Haiti 2:1. Vítězství svěřenců kolumbijského trenéra Reinalda Riveiri zařídil v rozmezí dvou minut Eduardo Vargas a Jose Fuenzalida.

Pro obranu Japonska by měl být dnes v noci Alexis Sanchez. Hráč Manchesteru United se však od května potýká se zraněním kotníku, a tudíž není jisté, zda se dnes na hrací ploše objeví.

Japonsko se na připravovalo na turnaj hraný v Brazílii v zápasech s Trinidadem a Tobagem a Salvadorem. S prvním jmenovaným soupeřem uhrálo bezbrankovou remízu 0:0, kdežto Salvador porazili svěřenci Hajime Moriyase 2:0.

Největší hvězdou japonského výběru je nový hráč Realu Madrid Takefusa Kubo. Pro osmnáctiletého mladíka to bude teprve druhý duel v reprezentačním dresu.

Pokud se podíváme na výsledky vzájemných zápasů, tak zjistíme, že Chile svého soka ještě nikdy neporazilo. Dvakrát zvítězili Japonci poměrem 4:0 a jednou skončil zápas bez branek.

Tip Ruik Football: Chile zvítězí v kurzu: 1,56