Reklama

Spoluhráč Ousoua terčem rasismu? Švédského reprezentanta měl napadnout jeden z Italů

V zápase kvalifikace na mistrovství Evropy do 21 let mělo dojít k rasismu ze strany nejmenovaného hráče Itálie. Soupeř si po zápase na nevhodné soupeřovo chování postěžoval.

Údajná rasistická urážka směřovala na adresu švédského křídelníka Anthonyho Elangu, fotbalistu Manchesteru United. Během utkání si však žádný z rozhodčích ničeho podobného nevšiml.

Na rasismus si po zápase postěžoval i hlavní trenér hostů Claes Eriksson, jenž očekává trest pro provinilce.

„Přednesli jsme naši verzi toho, co se stalo, rozhodčím i delegátovi zápasu. Teď čekáme na zpětnou vazbu prostřednictvím jejich zpráv o zápasu. Až je uvidíme, rozhodneme se, jak dál pokračovat.”

Švédský trenér následně dodal, že za hráčem stojí a udělá vše pro to, aby se celá situace vyřešila.

„Nikdo by neměl být vystavený rasismu, je to neakceptovatelné. Všichni stojíme za Anthonym a podporujeme ho v této záležitosti.”

Italové každopádně narážku na barvu pleti talenta Manchesteru United odmítají, v jejich oficiálním prohlášení stojí následující:

„FIGC kategoricky popírá, že by byl soupeř terčem rasistických urážek ze strany hráče naší reprezentační jednadvacítky. Pokud víme, rozhodčí ani delegát UEFA žádný takový incident nezaznamenali.”

Ať už se incident vyřeší jakkoli, Švédové mohou být spokojeni minimálně s výsledkem. V nastavení druhé půle totiž Tim Prica zařídil gólem remízu 1:1. Aiham Ousou se do nominace vůbec nevešel.

Zdroj: The Swedish FA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené