Reklama

Spojení Jarošík a Teplice: Existuje jeden významný faktor, který rozhodne o celé sezóně!

Velký návrat! Jiří Jarošík oficiálně přebírá funkci hlavního trenéra Teplic, odkud byl před několika hodinami vyhozen Radim Kučera. Dokáže nový kouč zachránit tuto potápějící se loď? A na jak dlouho vlastně Jarošík podepsal?

Razantní změna – asi takto by se dala interpretovat výměna trenérů v Teplicích. Před několika hodinami byl vyhozen Kučera, nahradit jej má Jarošík. Zvládne však tuto úlohu?

Do stejné situace se totiž při převzetí teplického celku dostal první jmenovaný. Přebíral kádr, kterému chyběla, a nutno podotknout stále chybí, hráčská kvalita. Navíc mají Teplice rozsáhlou marodku. Kučera ve funkci hlavního trenéra vydržel po dobu deseti měsíců.

Jarošíkova trenérská kariéra zatím není nikterak bohatá. Začínal jako asistent Davida Holoubka v Liberci a Ružomberoku. V roce 2020 poté ukázal své schopnosti v Ústí nad Labem, odkud si ho vytáhl slovinský mistr NK Celje, jenže tamní angažmá se nevydařilo a od léta tak vedl 1. SK Prostějov.

A zde opět zaujal, prostějovský klub následně potvrdil, že své trenéry do první ligy uvolní, a to na základě gentlemanské dohody s předsedou Františkem Jurou. Jarošík v Teplicích podepsal na tři roky. Roli asistenta bude vykonávat bývalý teplický obránce Tomáš Hunal.

“Jiří Jarošík je velkou osobností českého fotbalu, má v sobě vítěznou mentalitu a získal jako hráč tituly v několika zemích, navíc strávil v Teplicích část své kariéry a pochází z našeho regionu,” řekl Rudolf Řepka pro klubový web.

“To jsou všechno atributy, které při naší volbě hrály velkou roli. Věříme, že se mu povede náš tým brzy nastartovat a zvednout ze dna ligové tabulky,” pokračoval ředitel teplického celku.

“S Hunym nám to v Prostějově klapalo, velkým plusem je, že tu hrál a pro Teplice hodně udělal. Podobně jako byl řízný obránce, tak je řízný i trenér, takže na obránce bude pes,” prozradil o Hunalovi Jarošík.

Pro nového hlavního kouče Teplic to ovšem bude velká zkouška jeho kvalit. Jak již výše zmiňujeme, teplickým stále chybí ona hráčská kvalita. Je tady však jeden významný faktor, který naznačuje, že by tato štace mohla být pro Jarošíka úspěšnou.

Rodák z Ústí nad Labem je totiž typem trenéra, a sám to ostatně poznamenal, který nepotřebuje mít okolo sebe žádné hvězdy, nýbrž pracovité lidi hladové po úspěchu.

A že dokáže uspět i s týmy, kde hráčská kvalita není na tak vysoké úrovni, již stačil ukázat. Dá se tedy říci, že to pro Teplice může být vyloženě spása. A taky bude, pakliže se tuto misi podaří dovést do zdárného konce.

Skláři jsou v aktuálně probíhajícím ročníku druhým klubem, jenž sáhl k výměně trenéra. Nedávno došlo k podobné události v Liberci, kde odstupivší Pavel Hoftych vyklidil svou pozici Luboši Kozlovi.

FK Teplice se nyní s pěti získanými body krčí na předposledním místě ligové tabulky. Dosud vyhráli jediný zápas z devíti a na kontě mají šest porážek.

Zdroje: FK Teplice

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Rychlý konec Kučery jsem předpovídal zde na Ruiku hned po jeho nástupu v Teplicích.Kučera totiž opravdu nemá na trénování v 1.lize,možná ani v 2.lize.Musím přiznat,že to velice potěší,když mě vyjde tip!

  2. Tak doufám, a také samozřejmě přeji Jirkovi úspěch. Snad se zadaří a letos tu 1.ligu zachrání. Držím palce 👍⚽

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené