Spojte se s námi


Fotbal

Spojené arabské emiráty hostí elitu malého fotbalu. Ve čtvrtek začíná mistrovství světa

V úterý sraz v Praze, ve středu odlet do Spojených arabských emirátů a v pátek první zápas. Česká reprezentace malého fotbalu tento týden už naplno žije mistrovstvím světa v Ras Al Khaimah. „Týmu hodně věřím,“ říká generální manažer národního mužstva Luděk Zelenka.

Publikováno

dne

V úterý sraz v Praze, ve středu odlet do Spojených arabských emirátů a v pátek první zápas. Česká reprezentace malého fotbalu tento týden už naplno žije mistrovstvím světa v Ras Al Khaimah. „Týmu hodně věřím,“ říká generální manažer národního mužstva Luděk Zelenka.

Klání dvaatřiceti nejlepších světových celků začíná ve čtvrtek, čeští reprezentanti do něj vstoupí v pátek ve čtvrt na čtyři odpoledne našeho času soubojem s Thajskem. O den později následuje duel s Alžírskem, které na poslední chvíli nahradilo Izrael, skupinu C uzavře v pondělí zápas s Ukrajinou.

„Izrael nás hodně potrápil, hrál výborně na turnaji v Maďarsku, takže nám ubyl těžký soupeř. Jinak o týmech moc nevíme, v malém fotbale se nedají nějak sledovat, takže se zachováme až podle toho, jak vypadají v zápasech a připravíme se na ně,“ popsal Zelenka.

Manažer spolu s trenérem Stanislavem Bejdou a jeho kolegy v posledních měsících intenzivně tvořili nominaci, po zužování nakonec vykrystalizovalo sedmnáct hráčů, kteří odlétají do Spojených arabských emirátů. Do utkání může vždy zasáhnout jen patnáct z nich.

„Věřím, že jsme vybrali dobře, kluci jsou v nejlepší formě a všichni uděláme maximum, abychom na turnaji uspěli,“ sdělil Zelenka.

Na poslední chvíli však vypadl reprezentační kapitán Stanislav Mařík, jehož nahradil kapitán příbramského superligového výběru Jiří Junek.

V úterý se český výběr sejde na krátkém kempu v Praze a ve středu odlétá do dějiště mistrovství světa. „Máme trénink, po něm následuje společná večeře, kluci se pořádně poznají, také kvůli tomu se scházíme dřív. I během dlouhého letu pak s hráči absolvujeme osobní pohovory,“ poznamenal Zelenka.

Z každé z osmi základních skupin postoupí dva nejlepší celky do osmifinále, které se koná ve středu. Zápasy o medaile vyvrcholí mistrovství světa v sobotu 4. listopadu.

Úvodní utkání české reprezentace s Thajskem vysílá v přímém přenosu stanice ČT sport, duely s Alžírskem a Ukrajinou odvysílá ČT sport večer ze záznamu, živě budou na webu ČT sport plus.

Český národní tým se zatím zúčastnil všech tří předchozích mistrovství světa. V roce 2015 v USA obsadil pátou příčku, stejně jako v roce 2019 v Austrálii. V roce 2017 v Tunisku turnaj nejlepších týmů malého fotbalu ovládl.

Česká nominace na mistrovství světa

Brankáři: Ondřej Bíro (Most), Ondřej Beran (Partyzan Příbram).

Hráči do pole: Daniel Kasal, Filip Gedeon, Daniil Doleček, Daniel Klíma, Denis Laňka (všichni Most), František Hakl, Daniel Žížala, Tomáš Jelínek (všichni Hanspaulka Praha), Ondřej Paděra, Jan Koudelka (oba Blanensko), David Macháček (Predátoři Praha), Ondřej Moučka (MF Baník Ostrava), Richard Svoboda (Jihlava), Jaroslav Kubát (Pardubice), Jiří Junek (Partyzan Příbram).

Program české reprezentace v základní skupině C

27. 10., 15.15 (SELČ): ČR – Thajsko, přímý přenos ČT sport

28. 10., 20.15 (SELČ): ČR – Alžírsko, přímý přenos ČT sport plus, záznam na ČT sport

30. 10., 18.00 (SEČ): ČR – Ukrajina, přímý přenos ČT sport plus, záznam na ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.