Reklama

Spiknutí proti Fenerbahce? V Turecku padaly extrémní tresty, jeden z viníků si má odsedět přes 2000 let

Před 10 lety byl prezident fotbalového klubu Fenerbahce Istanbul odsouzen k šesti letům vězení za manipulování výsledků zápasů. Nyní se ale situace obrátila a extrémní tresty dostali ti, kteří se tehdy měli proti slavnému klubu spiknout.

Zdroj: Anl55400, Wikimedia, CC BY-SA 4.0

Psal se rok 2011, když byl prezident klubu Fenerbahce Istanbul, Aziz Yildirim, odsouzen k šesti letům vězení za ovlivňování a manipulování výsledků fotbalových zápasů. Spolu s ním bylo obviněno šest dalších činovníků.

Fenerbahce nemohlo hrát dva roky v evropských pohárech.

Za mřížemi ale Yildirim strávil pouze rok a v roce 2015 pak byl zproštěn všech obvinění a začalo se řešit spiknutí proti slavnému tureckému klubu poté, co to oznámili státní zástupci.

Ti, kteří vznesli v roce 2011 obvinění vůči Fenerbahce, měli být napojeni na amerického duchovního Fethullaha Gulena, jenž měl v roce 2016 podle Turecka stát za snahou o vojenský převrat, třebaže to sám Gulen popírá.

Turecko však již vyneslo rozsudky a tresty, kterým “spiklenci” proti Fenerbahce budou čelit.

Hidayet Karaca, který byl šéfem mediální skupiny Samanyolu, jež byla odstavena vládou, byl odsouzen k 1406 rokům vězení. Tehdejší šéf policie Nazmi Ardic byl odsouzen k 2170 rokům vězení.

Mimo ně však soud vynesl tresty odnětí svobody ještě minimálně dalším 25 osobám.

Předseda Fenerbahce Ali Koc prohlásil, že se jen potvrdilo, že byl klub nevinnou obětí spiknutí a že bude usilovat o finanční i morální kompenzaci.

Státní zástupci, soudci a žalobci, kteří se měli na spiknutí podílet, po pokusu o převrat v roce 2016 uprchli z Turecka.

Zdroj: ESPN

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Chorvatsko vs. Skotsko: Preview a tipy na sázení

Chorvatsko si to v úterý rozdá se Skotskem o pravděpodobně postupové třetí místo. Oba výběry mají zatím pouhý bod a na postup budou potřeba minimálně tři. Kdo urve tolik důležitou výhru?

Potřebujeme, mít druhého útočníka vedle Schicka se schopnostmi střelce, říká někdejší asistent Brucknera

Sám moc dobře ví jaké to je vést úspěšný nároďák. Miroslav Jirkal dělal v reprezentaci asistenta legendárnímu Karlu Brucknerovi a nyní si užívá úspěšnou jízdu České republiky na mistrovství Evropy.

Liverpool zintenzivňuje zájem o Adama Hložka, přestupová částka by byla rekordní

Adam Hložek je jedním z nejzajímavějších hráčů, které česká nejvyšší soutěž nabízí. Ve svých osmnácti letech je tahounem Sparty a není tak divu, že se o něj zajímají světové kluby.
Reklama