Španělsko ve šlágru skupin MS remizovalo s Německem, skórovali střídající hráči

Sledovaný a důležitý duel se na mistrovství světa ve fotbale odehrál v neděli večer v rámci bojů ve skupině E. Tříbodové Španělsko totiž vyzvalo Němce, kteří ve středu překvapivě podlehli japonské reprezentaci. Po bezbrankové první půli se jednou prosadily oba týmy.

Sledovaný a důležitý duel se na mistrovství světa ve fotbale odehrál v neděli večer v rámci bojů ve skupině E. Tříbodové Španělsko totiž vyzvalo Němce, kteří ve středu překvapivě podlehli japonské reprezentaci. Po bezbrankové první půli se jednou prosadily oba týmy a zápas dovedly k remízovému výsledku.

V sedmé minutě byla k vidění první gólová šance. Na svědomí ji měl Olmo, který vystřelil z hranice pokutového území, ale po Neuerově zásahu trefil pouze břevno. Na konci úvodní desetiminutovky po rychlém protiútoku na druhé straně zakončoval Gnabry, jehož vychytal Simón. Asistent rozhodčího ovšem poté odmával ofsajd.

Ve 22. minutě zkusil německou bránu ohrozit Alba, z dálky ale zamířil těsně vedle levé tyče. Španělé jako tradičně většinu času drželi míč na svých kopačkách. Příliš velkého počtu střel se nicméně diváci na Al Bayt Stadium a u televizních obrazovek nedočkali.

Torres ve 33. minutě poslal míč nad břevno přibližně z penaltové pozice. Mrzet ho to ale tolik nemuselo, protože přihrávající Olmo se nacházel v ofsajdovém postavení. Pět minut před uplynutím základní hrací doby už na stadionu vytryskla gólová radost.

Skórovali Němci, konkrétně po standardní situaci hlavičkující stoper Rüdiger. Průběžný stav se ale neměnil. Na vině byl opět ofsajd, což sudí odhalil za pomoci VARu. Stejného hráče pak na začátku nastavení vychytal španělský brankář, jenž zneškodnil prudkou střelu z pravé strany.

Deset minut po přestávce si němečtí fotbalisté vypracovali dobrou možnost ke vstřelení gólů. Kimmich nasměroval svoji ránu k levé tyči, Simón, jenž předtím špatně rozehrál, ovšem předvedl kvalitní zákrok.

62. minuta už přinesla otevření skóre. Po Albově asistenci zleva ve vápně pravou šajtlí zaskočil Neuera u bližší tyče Morata. Třicetiletý útočník přitom byl tou dobou na hřišti pouhých osm minut.

Jedenáct minut nato mohlo být vyrovnáno. Mladík Musiala se zjevil sám před gólmanem celku z Pyrenejského poloostrova, jenže zblízka pouze trefil právě muže v rukavicích.

V 83. minutě už balon skončil ve španělské síti. Füllkrug z podobné pozice prostřelil Simóna a vyrovnal na 1:1. I v případě ofenzivního fotbalisty Brém se jednalo o branku střídajícího hráče.

Rozhodující zásah už nepřišel, a to ani během šestiminutového nastavení. Tabulku základní skupiny E vede Španělsko se čtyřmi body, následují Japonsko s Kostarikou se třemi a poslední je Německo s jedním. V posledním kole se můžeme těšit na souboj mezi Japonci a Španěly a střetnutí Kostaričanů s Němci.

Zdroj: ČT sport, FIFA