Spojte se s námi


Fotbal

Španělsko otáčí zápas s Francií. Deschampsovi tak utíká zápis do historie. Na pravé straně Španělska je věkový rozdíl dvaadvaceti let

Odstartovalo první semifinále německého mistrovství Evropy, na kterém se může do historie nesmazatelně zapsat kouč Didier Deschamps. Francie hraje proti Španělsku, které nastoupilo na pravé straně s hráči s věkovým rozdílem dvaadvaceti let. Na gól Kolo Muaniho zareagovali Yamal a Olmo.

Publikováno

dne

Odstartovalo první semifinále německého mistrovství Evropy, na kterém se může do historie nesmazatelně zapsat kouč Didier Deschamps. Francie hraje proti Španělsku, které nastoupilo na pravé straně s hráči s věkovým rozdílem dvaadvaceti let. Na gól Kolo Muaniho zareagovali Yamal a Olmo.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Do konce sedmnáctého evropského šampionátu zbývají poslední tři zápasy. Prvním semifinále je úterní střet trojnásobných mistrů ze Španělska proti Francii. Ta vlastní dva triumfy. Země galského kohouta je přitom v dosavadním průběhu tvrdě kritizována za hru, přesto se ujala vedení.

Mnichovská Allianz Arena očekávala vysoce taktické střetnutí. Do žádného bláznění se podle všeobecných předpokladů neměli pouštět ani svěřenci Luise de la Fuenteho, kteří jsou za své představení v Německu naopak zhusta chváleni.

Základní sestavy obou týmů žádné velké překvapení podle očekávání nepřinesly. Didier Deschamps postavil se zlomeným nosem hrajícího Mbappého. Španělům chyběli zraněný Pedri a vykartovaní obránci Robin Le Normand a Dani Carvajal.

Kolo Muani se stal první francouzským střelcem ze hry

Místo nich nastoupili Nacho Fernandez a na pravé straně obrany potom veterán ze Sevilly Jesus Navas. Před osmatřicetiletým borcem přitom hraje o dvaadvacet let mladší Lamine Yamal. Právě na barcelonský klenot Španělé nejvíce spoléhají.

Zápas je klíčový pro jeden unikátní zápis do historie. Pokud postoupí Francie, tak se její kouč Didier Deschamps může stát historicky prvním mužem, který vyhrál mistrovství světa i Evropy jako hráč (1998, 2000) i trenér (2018, 2024?).

Slovinský rozhodčí Slavko Vinčič má v utkání jako kolegu na pozici čtvrtého sudího Slováka Kružliaka. Překvapením je chybějící maska u Kyliana Mbappého. První šanci připravil v páté minutě mladíček Yamal, ale Fabian Ruiz hlavičkoval nad bránu.

Na první přesnou trefu se nečekalo dlouho. Už v deváté minutě dostal na levé straně míč Mbappé, který se díky zaváhání Navase vyhnul ofsajdové pasti. Následně krásně nacentroval a Kolo Muani vstřelil první branku Francie ze hry na celém turnaji.

O chvíli později ale povedenou střelou srovnal Yamal a následně zápas výsledkově otočil Dani Olmo. Další průběh utkání určí, kdo se dostane do nedělního finále, které hostí monstrózní berlínský stadion. Vyhraje francouzský pragmatismus nebo španělská technika?

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.