Reklama

Španělé prohráli poprvé od roku 1993! Itálie se i přes dílčí neúspěch stává druhým nejlepším týmem v historii!

Zavádějící nadpis? Možná to tak působí, ale v podstatě to je jeden velký fakt. Jen si ho postupně budeme muset přiblížit. Kvalifikace na MS 2022 nabídla dva senzační rekordy, které se tučně zapíší do fotbalových učebnic. Jdeme na to!

Určitě si říkáte, že Španělsku se v poslední době nedaří a vybavujete si, že v poslední době již několikrát prohrálo. Ano, to je sice pravda, ale Španělé v poslední době klopýtají především na velkých turnajích, ale poprvé od roku 1993 prohráli zápas ve kvalifikaci na MS!

Poslední prohru v kvalifikačním zápase na mistrovství světa zažili s Dánskem 0:1 v roce 1993. Včera jejich dlouhá neporazitelnost (28 let) ve kvalifikačních zápasech skončila a znovu přišla od severského soupeře! Tentokrát se katem týmu z pyrenejského poloostrova stalo Švédsko.

Švédi vyhráli v Solně 2:1. Za seveřany se prosadili Isak a Claesson, za Španělsko se v 5. minutě trefil Soler. Kdybyste chtěli španělskou kvalifikační neporazitelnost vyčíslit v zápasech a ne v čase, tak trvala přesně 66 zápasů!

Radovat se můžou i Italové! Ale je to radost s velkou pachutí, protože Itálie pouze remizovala s podceňovanými Bulhary 1:1. Ale díky tomu, že svěřenci Roberta Manciniho neprohráli, dosáhli obrovského milníku!

V podstatě se stali druhým nejúspěšnějším týmem v historii mezinárodního fotbalu. Jejich série neporazitelnosti nyní čítá 35 zápasů. Před nimi stojí už pouze tenká hranice, kterou mohou brzy překonat!

Dorovnali neporazitelnost Španělska z let 2007-2009, ta trvala shodně 35 zápasů! A historicky nejdelší šňůru drží legendární tým Brazílie z let 1993-1996 (36 zápasů).

Itálie rekord může definitivně zlomit ještě v této reprezentační pauze! Stačí ji neprohrát se Švýcary a Litvou.

Zdroje: Livesport, Gracenote Live

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené