Reklama

Španělé neuznávají Kosovo! V utkání nepustili hymnu, název jen malými písmeny

Utkání Španělska s Kosovem bylo na první pohled jen dalším kvalifikačním duelem, nakonec ale vypukla další velká aféra. Španělé totiž Kosovo neuznávají jako samostatný stát a taky to dali v televizním přenosu řádně najevo.

Zdroj: Blerimuka, CC BY-SA 3.0

Kosovo se částečně odtrhlo od Srbska v roce 2008. Částečně proto, jelikož Srbsko stále považuje tuto republiku za své území. K listopadu 2019 uznalo samostatnost Kosovské republiky 93 členů OSN ze 193.

A jedním ze států, který dodnes Kosovo neuznává, je Španělsko, které to dalo jasně najevo hned několika způsoby. Ve španělském deníku AS Diarios v tabulce například vůbec nenapsali k vlajce Kosova jméno.

S vlajkou byli i další problémy, Španělé jí totiž nechtěli povolit před zápasem vedle té své. Ačkoli hymna na stadionu nakonec zazněla, ve španělských televizích nebyla slyšet.

Španělské kanály daly odpor najevo i jmenovkou. Zatímco na světelné tabuli zkratka “ESP” pro Španělsko svítila velkými písmeny, Kosovo označily jen jako “kos”.

Komentátoři dokonce o svém soupeři nemluvili jako o Kosovu, ale jako o Kosovském teritoriu či Kosovské fotbalové federaci. Stejně tak hráči nebyli nazýváni Kosovany, jakožto “hráči Kosovské fotbalové federace”.

Neuznání Kosova ve Španělsku může mít několik důvodů. Například v minulosti se totiž od země z Pyrenejského poloostrova chtělo odtrhnout Katalánsko, tento pokus byl ale násilně potlačen.

Toto území totiž patří k nejbohatším a nejlépe vydělávajícím ve Španělsku, bez něj by tak mohly přijít obrovské finanční problémy.

Pokud tedy Španělsko neuznává odtrhnutí Katalánska či případně Baskicka, které se také chtělo odtrhnout, nemůže logicky podporovat osamostatnění v jiné zemi.

Zdroj: Twitter, AS

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. No ještě štěstí, že tam neposlali armádu, jako proti Katalánsku. Bída zemi, která bije svůj lid 🙁

 2. asi zajímavý postup….Kosovo je omyl. Porcovat nás touhle optikou, tak by jsme dodnes neměli pohraniční oblasti

 3. Já taky neuznávám teroristický stát Kosovo. Ostatně jeho bývalý premiér je terorista, takže není důvod. Jsem rád, že srbští a sparťanští fanoušci si tak dobře rozuměli střídavým pokřikem Serbia – Kosovo na letné.

 4. Naproti tomu ČR neměla s uznáním Kosova problém, když už svou etnickou čistku před časem dotáhla. Nemá se tu již kdo odtrhnout.
  Jinak je to věc vlády a parlamentu. Televize nebo fotbalové asociace jsou malé figurky… Nicméně Španělsko má samo máslo na hlavě, když okupuje enklávy na pobřeží Maroka…

  • Tuším,že tehdy řádil na ministerstvu zahraničí jakýsi Šláfenberk.Uznal narkostát Kosovo,aniž by se na to zeptal občanů,kteří s tím samozřejmě nesouhlasí.Tehdy to ale bylo zvykem.Kdo se tehdy zeptal občanů,zda souhlasí s roztržením Československa? A obávám se,že to bude pokračovat. Až bude u moci Bartoš,zaplaví naši zem mnoha tisíci muslimů a my na to budeme jen čučet.

 5. Kosovo snad neuznávají ani Češi. Tedy kromě těch pár mamrdů, kteří schválili Kosovo jako stát. Ale to je tak maximálne 100 obyvatel ČR. Ten zbytek považuje Kosovo za součást Srbska.

  • Souhlasím, neštěsím ale je to, že těchto 100 lidí rozhoduje za celý zbytek a proti jeho vůli. Jejich krédo: Ulice nám přece nebude diktovat, koho máme uznat.

 6. Vládní Kosovské strany vznikly z mafie zabývající se prodejem drog a lidských orgánů… viz Interpol… což ale USA nevadilo k jejich odtržení oplátkou za zřízení vojenské základny na území Kosova..

  • Ve Španělsku je, jak je v článku naznačeno, neuznávání nezávislosti Kosova dáno vnitropolitickými důvody. Kdyby španělská vláda uznala nezávislost Kosova, bylo by to bráno jako vrchol pokrytectví, když odmítá uznat nezávislost Katalánska a Baskicka. Pokud by se Katalánsko a Baskicko staly nezávislými státy, tak by přibyly dvě velmi silné fotbalové reprezentace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?