Spojte se s námi


Fotbal

Southgate svou nominací opět naštval fanoušky. Povolal hráče, kteří ve svých klubech nehrají

Gareth Southgate opět středem pozornosti. Po zveřejnění nominace anglické reprezentace je kouč Albionu kritizován za opětovné povolání hráčů, kteří na klubové scéně nehrají.

Publikováno

dne

Gareth Southgate opět středem pozornosti. Po zveřejnění nominace anglické reprezentace je kouč Albionu kritizován za opětovné povolání hráčů, kteří na klubové scéně nehrají.

Přestože kvalifikace Eura bývá pro evropské fotbalové velmoci samozřejmostí, Anglie to tentokrát bude mít těžké. Na úvod cestuje do Itálie, poté doma vyzve Ukrajinu. K postupu je potřeba skončit do druhého místa.

Bez rozehraných stoperů

Již tradičně je kontroverzní seznam stoperů. Vedle mladíka Marca Guehiho a stálice Johna Stonese v ní jsou opět Harry Maguire s Ericem Dierem. Obránce Manchesteru United vůbec nehraje a Dier v Tottenhamu zdaleka nemá reprezentační formu.

Přitom se nabízelo povolání Fikayo Tomoriho, jenž s AC Milán exceluje v Serii A i Lize mistrů. Na pořádnou šanci dlouho čeká i univerzál Ben White z Arsenalu. Ani jeden se pozvánky nedočkal, Southgate vsadil na osvědčené koně.

To se ale fanouškům nelíbí. „Co se stalo se Southgatem? Říkal, že bude nominovat hráče, kteří ve svých klubech hrají,“ napsal na Facebooku anglické reprezentace fanoušek Navajo a souhlasil s ním Jamie „Tolik hráčů, kteří nehrají za svůj klub…“

Mladá záloha pod dekou

A Jamieho slova míří i na záložní linii, čtyři z šesti nominovaných středopolařů totiž ve svých klubech nehrají pravidelně. Konkrétně zkušený Jordan Henderson a mladíci Mason Mount, Conor Gallagher a Kalvin Phillips.

Poslední zmíněný v Manchesteru City nenastupuje opravdu vůbec, Pep Guardiola si u něj navíc stěžoval na nadváhu. I ofenzivněji laděný Gallagher pod Grahamem Potterem v Chelsea sbírá minutky hodně pomalu.

Fanouška Chrise v nominaci těšil pouze Jude Bellingham. „Šokující záloha. Phillips a Gallagher nehrají, Henderson, jak se letos prokázalo, je minulost, Mount nezáří a Rice není ani nejlepší hráč v průměrném West Hamu.“

A něco pravdy na tom je, jelikož Mount po masivním zimním posílení Chelsea nedostává tolik šancí v základu a Henderson sice nastupuje, avšak rozhodně neexceluje. Z Declana Rice mluví umístění West Hamu, z individuálního hlediska šel navíc po mistrovství v Kataru výkonnostně hodně dolů.

Přes veškerý nesouhlas fanoušků je velmi pravděpodobné, že několik hráčů bez formy bude dokonce součástí základní sestavy. Konkrétně v obraně Maguire s Ricem a v záloze Mount s Hendersonem.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.