Spojte se s námi


Fotbal

Southgate nezvládá tým nabitý hvězdami! Hráče Anglie neumí využít

Gareth Southgate se znovu ocitá pod palbou kritiky skrz předvedené výkony. Anglie sice velmi pravděpodobně postoupí ze skupiny, to ale zkušeného trenéra nezachrání. Co je největším problémem hlavního muže na anglické střídačce? Především špatné využívání hvězdných hráčů, kteří jsou nasazováni na neznámých pozicích a tím pádem nepodávají výkony jako v klubech.

Publikováno

dne

Gareth Southgate se znovu ocitá pod palbou kritiky skrz předvedené výkony. Anglie sice velmi pravděpodobně postoupí ze skupiny, to ale zkušeného trenéra nezachrání. Co je největším problémem hlavního muže na anglické střídačce? Především špatné využívání hvězdných hráčů, kteří jsou nasazováni na neznámých pozicích a tím pádem nepodávají výkony jako v klubech.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Foden nemůže nastupovat nalevo

Phil Foden patřil v loňské a stále současné sezoně k nejlepším hráčům v Premier League i na světě. Odehrál v ní za Manchester City 53 zápasů, ve kterých si připsal 27 branek a 12 asistencí. Po Haalandovi byl anglický křídelník nejlepším střelcem svého klubu, a právě on v těžkých zápasech dokázal rozhodovat.

EURO mu ale zatím nevoní. Proč? Nastupuje na levém křídle, tedy nepříliš přirozené pozici. Z 53 startů za klub Angličan nastoupil 21x zprava, 15x ve středu ofenzivní řady a pouze 10x jako levé křídlo. Jakožto levák Foden hraje levačkou u lajny, což není ideální pozice pro hráče, který je zvyklý navádět si míč na střed po vzoru Arjena Robbena.

Jediným ortodoxním levým křídlem ve výběru Southgatea je Anthony Gordon, kterého zatím diváci v akci neviděli. Křídelník Newcastlu v sezoně zapsal 12 gólů a 11 asistencí, což je skvělá bilance. Gordon je jednoznačně nejlepší volbou na levé křídlo z celého výběru. Výjimkou by byla změněná taktika, ve které by levé křídlo neplnilo roli klasického křídla, ale například hráče, který se více stahuje na střed hřiště.

Southgate nevyužívá Palmera

Cole Palmer zažil životní sezonu v dresu londýnské Chelsea, ačkoliv po týmové stránce sezona nebyla ideální. 27 branek a 15 asistencí ve 48 startech, to je neuvěřitelná bilance. Přesto na evropském šampionátu zatím nezapsal ani minutu. Vysvětlení je však zcela jednoduché, ačkoliv nepochopitelné. Southgate chce Palmera využívat na pravém křídle, kde je však přetlak a hráč není volbou číslo 2 ani 3.

Bukayo Saka nastupuje na pravém křídle. Sezonu měl naprosto fantastickou, bilance 20+14 mluví sama za sebe. Když je však na EURO střídán, nastupuje místo něj Jarrod Bowen, který za West Ham nastřílel taktéž 20 branek. Problémem ale je, že většinu zápasu odehrál na pozici hrotového útočníka. Právě před Bowenem by měl Palmer dostat více šancí, ale Southgate na hráče West Hamu nedá dopustit.

Alexander–Arnold nedává Anglii klid na míči

Trent Alexander-Arnold patřím k nejvíce ofenzivním pravým obráncům světa, na turnaji zatím nastupuje v roli středního záložníka. Po zápase se Srbskem se na něj vznesla vlna kritiky, jelikož nepůsobil vůbec jistě a často ztrácel míče. Mohlo by se zdát, že ve středu hřiště největší slabina hráče, tedy bránění, zanikne, ale nikoliv. Špatné bránění liverpoolského rodáka je snad ještě více viditelné.

Do středu zálohy má při tom Southgate několik dalších možností. Connor Gallagher měl slušnou sezonu v Chelsea a takový Kobbie Mainoo by dodal celému týmu ohromný klid na míči. Mladík z Manchesteru United navíc dokáže střílet i branky, což dokázal proti Wolves nebo ve finále FA Cupu. Declan Rice by tak měl dostat nového parťáka, pokud se má hra Anglie zlepšit.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.