Reklama

Soud rozhodne, kdo “přispěl” k Maradonově smrti. Jeho lékař vinu odmítá

Diego Madarona, legenda nejen argentinského fotbalu, v listopadu loňského roku nečekaně skonal. S odstupem několika měsíců se zjistilo, že se tak stalo i kvůli nedostatečné péči jednoho z lékařů.

Zdroj: Cadaverexquisito | CC BY-SA 3.0

Spojeno se smrtí legendárního technika Diega Maradony je několik lidí, většinou ze zdravotnického prostředí. A proč? Dvacetičlenná lékařská komise totiž měsíc zpět dospěla k závěru, že Maradona nedostal před smrtí maximální péči.

Vinu Maradonova osobního lékaře Leopolda Luqueho odmítá jeho právník Julio Rivas. Dle jeho slov byl Maradonovi na blízku vždy, když to potřeboval a byl mu přítelem.

„Neudělal nic, za co by měl cítit vinu. Byl rodinný lékař. Nebyl zodpovědný za domácí péči. Vždy se staral o Maradonovo zdraví a pokaždé, když byl zavolán, šel a pomohl mu.” 

Rivas následně dodal, že po listopadové operaci mozku (jen pár dní před jeho smrtí), byli za Maradonu zodpovědné dvě pečovatelské firmy. Luque u operace byl, přesněji ji sám jako neurochirurg provedl.

Ostatní obvinění si myslí něco jiného. Většina z nich při výsleších uvedla, že zodpovědnost je na Luquem a psychiatričce Agustině Cosachové, která je další podezřelou.

V nejbližších dnech rozhodne soud, na čí straně je vina. Obžalovanému hrozí trest odnětí svobody v rozmezí osmi až pětadvaceti let.

Zdroj: ČTK

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené