Spojte se s námi


Evropská liga

Součkova oslava? Takhle se má hráč prodávat, lidé si to zapamatují, myslí si sázkařský expert

Nová sezóna, nový West Ham bez kapitána Declana Rice, nová úloha Tomáše Součka a i nová oslava českého záložníka. Kapitán reprezentace se drží své helikoptéry, kterou díky dobré produktivitě roztočil ve čtyřech utkáních v řadě. 

Publikováno

dne

Nová sezóna, nový West Ham bez kapitána Declana Rice, nová úloha Tomáše Součka a i nová oslava českého záložníka. Kapitán reprezentace se drží své helikoptéry, kterou díky dobré produktivitě roztočil ve čtyřech utkáních v řadě. 

Tomáš Souček v očích fanoušků i expertů dává vzpomenout na svou ikonickou sezónu 2020/21. V ní kapitán české reprezentace nasázel deset ligových gólů a dostal se do užší nominace na nejlepšího hráče roku Premier League.

Do osmice nejlepších se letos Souček pravděpodobně v nabité konkurenci nedostane. Na druhou stranu je již na čtyřech brankách, a to je sezóna teprve ve své třetině. Po jednom zásahu navíc přidal v Evropské lize a Carabao Cupu.

Od této sezóny góly slaví novým způsobem. Dříve většinou vyskočil se zatnutou pěstí, aktuálně používá jako oslavu roztočené letadlo. Důvod podivného točení s nataženýma rukama zatím médiím neprozradil. 

„K němu to tak nějak patří. Je to docela kritizované, že to není úplně pohledná oslava. Ale asi je mu to úplně fuk, chce, aby s ním byla ta oslava zapsaná,” řekl v pořadu Footcast Jakub Podaný. 

Vyloženě kritika na gesto kapitána české reprezentace rozhodně nejde. Naopak spousta fanoušků ji vnímá jako přirozenou radost mladého fotbalisty, který si v mládežnické kategorii užívá po vstřelení gólu pocit velké hvězdy.

„Z marketingového hlediska za mě skvělé. Takhle se má hráč prodávat, že dělá něco netradičního, atypického. Lidi si to zapamatují, média o tom píší, takže jenom houšť takovým věcem i ve Fortuna lize,” vysvětlil sázkařský expert Fortuny Roman Kovařík.

Ve Fortuna lize v blízké minulosti hodně rezonovala oslava Jana Chramosty. Ten do České republiky dostal ptačí tanec, který dělají hráči a trenér Kapfenberg éru SV jakožto vítězný rituál. Druholigový rakouský celek získal netradičním tancem dost zahraničních fanoušků.

Souček si pro změnu opět získal trenéra Davida Moyese. Ten o něm na tiskové konferenci prohlásil, že je na jeho zakončování obrovsky znát dobrá forma. Tak suverénní volej by dle Moyese Souček za normálních okolností netrefil. V nohách měl však tři utkání s gólem v řadě.

Zdroj: Footcast

Reklama

Oblíbené