Spojte se s námi


Fortuna liga

Souček ukázal, že i dnes se dá z české ligy jít přímo do Premier League, říká Martin Dostál

Publikováno

dne

Martin Dostál, odchovanec pražské Slavie, se v rozhovoru rozpovídal o zápasech bez fanoušků, ale i o cílech Bohemians Praha 1905 v letošní sezoně.

zdroj: bohemians.cz

Probíhají tréninky už normálně? 

Ano, tím, že jsme v týdnu měli tři dny přípravné zápasy, tak trénujeme jen jednofázově. Největší rozdíl je ve využívání zázemí, včetně šaten a regenerace. Na trénink přijedeme oblečení a sprcha pak probíhá až doma.

Co říkáte na to, že se zápasy Fortuna ligy budou hrát bez fanoušků? 

Zažil jsem pár zápasů bez diváků z pozice náhradníka ještě ve Slavii a po pravdě, nedá se to s plným stadionem vůbec srovnat. Nicméně, nedá se nic dělat, musíme to zvládnout i tak a je rozhodně lepší hrát.

Kdy se podle Vás vrátí fanoušci do ochozů stadionu?  

Tohle vůbec nedokážu odhadnout, protože se upřímně v tom uvolňování opatření moc nevyznám. Takže až nám to povolí, tak to bude. Moc se tím nezatěžuji. Věřím, že až ti nastane, tak se ukáže, že fotbal lidem chyběl a budou chodit ve velkém počtu.

V současné době se nacházíte na jedenáctém místě. Co je pro Vás hlavním cílem? 

Cílem každého z nás je hrát co nejvýše to půjde. Dáme do zbývajících zápasů všechno a uvidíme, na co to bude stačit. Věřím, že správný přístup, tvrdá práce a kousek štěstí je tou nejlepší cestou k úspěchu.

Jak dlouho ještě plánujete hrát a chtěl byste ukončit kariéru právě v Bohemians Praha 1905? 

Chci hrát co nejdéle. Je mi 30 let a cítím se plný sil. Věk mě nikdy moc u hráčů nezajímal, vždy jde jen o to, co předvedete na hřišti. A jestli chci ukončit kariéru v Bohemce? Ano, i takový scénář si dovedu představit.

Kdo se stane mistrem ligy? 

Po podzimu byla jasným adeptem Slavia, ale stačilo pár kol a viděli jsme, jak se její náskok ztenčil. Plzeň s novým trenérem, panem Guľou, šla hodně nahoru a Slavii může ještě pořádně prohnat. Myslím si ale, že mistrem bude Slavia.

Koho považujete za nejlepšího hráče Fortuna ligy?  

Asi nechci vybírat jedno jméno, protože vynikajících hráčů hraje v lize spousta. A na příkladu Tomáše Součka můžeme vidět, že i dnes se dá z české ligy jít přímo do Premier League.

A mám rád příběhy, takže se třeba těším na to, jak dlouho budeme ještě sledovat Pepu Jindřiška nebo Pavla Zavadila. Nebo na to, jak se po těžkém zranění vrátí Dominik Mašek či Lukáš Vraštil.

Bude hrát Tomáš Souček i v nadcházející sezoně v Premier League? 

Pevně věřím, že ano. Tomáše znám a obdivuji, jak se za poslední roky zlepšil a stal se tahounem jak Slavie, tak i reprezentace. Moc mu přeju, aby se v Premier League zabydlel a postupně přestoupil do ještě lepšího klubu, než je West Ham.

Reklama

Oblíbené