Živé výsledky
  • PRT
    PRT
    COD
    COD
  • IRQ
    IRQ
    NOR
    NOR
  • ARG
    ARG
    DZA
    DZA
  • AUT
    AUT
    JOR
    JOR
  • Ang
    Ang
    HRV
    HRV
  • GHA
    GHA
    PAN
    PAN
  • UZB
    UZB
    COL
    COL
  • Čes
    Čes
    ZAF
    ZAF
  • CHE
    CHE
    BIH
    BIH
  • CAN
    CAN
    QAT
    QAT
  • MEX
    MEX
    KOR
    KOR
  • USA
    USA
    AUS
    AUS
  • SCO
    SCO
    MAR
    MAR
  • BRA
    BRA
    HTI
    HTI
  • TUR
    TUR
    PRY
    PRY
  • NLD
    NLD
    SWE
    SWE
  • DEU
    DEU
    Pob
    Pob
  • ECU
    ECU
    CUW
    CUW
  • Tun
    Tun
    JPN
    JPN
  • ESP
    ESP
    SAU
    SAU

Souček: Spoluhráči ze začátku nebrali Konferenční ligu vážně

Souček: Spoluhráči ze začátku nebrali Konferenční ligu vážně
Zdroj: West Ham United

Finále Konferenční ligy se třemi českými hráči v pražské Fortuna Areně. Co více si přát. Na konci velké události pro místní diváky slavila dvojice Vladimír Coufal, Tomáš Souček, druhý zmíněný se v pondělí o finále rozpovídal.

Tomáš Souček je v podstatě štístkem West Hamu. Když do klubu přicházel, hrál o záchranu. V první půlsezóně ho dokázal zachránit, když načal novou, držel tým poblíž TOP 4. Ročník 2020/21 nakonec zařídil postup do Evropské ligy.

V ní se Hammers dařilo, vypadli až v semifinále s německým Frankfurtem. V lize skončili sedmí, což je kvalifikovalo do Konferenční ligy na další ročník. Finále soutěže měla hostit Fortuna Arena.

„Bylo to obrovské lákadlo, dozvěděl jsem se to loni v létě. Byli jsme rádi, že jsme tam postoupili a pak jsme se dozvěděli, že se hraje v Česku. Bylo to obrovské,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál Sport Souček.

Zprvu se v Čechách hodně psalo o motivaci Slavie hrát na vlastním stadionu pohárové finále. Trnitá cesta kvalifikací odhalila určité problémy, které potvrdilo vypadnutí v lehké skupině s Ballkani, Kluží a Sivassporem.

Zatímco sešívaní byli motivováni, pro West Ham stejně jako pro jiné velké kluby byla Konferenční liga jednoznačně druhou soutěží v pořadí za domácí ligou. Přesto londýnský celek prošel jako jediný skupinou bez ztráty bodu.

„Ze začátku kluci přemýšleli, jaká ta soutěž je. Že hlavní je anglická liga a jestli půjdeme naplno. Já od začátku říkal, že půjdeme naplno, protože je to něco speciálního, když se hraje doma,“ pokračoval kapitán české reprezentace.

Hammers dávali v Konferenční lize šanci hráčům širšího kádru. Výrazná změna nastala až v semifinále s nizozemským Alkmaarem, plus samozřejmě do finále David Moyes vyrukoval s nejsilnější sestavou.

„Ze začátku to nebrali tak vážně a postupně, jak jsme postupovali, tak taky chtěli vyhrát. V semifinále jsem byl nervózní před posledním krokem do Prahy. Zvládlo se to a po finále to byla obrovská euforie,“ dodal Souček.

Oslavy byly velké již v Praze, kam dorazilo přes 20 tisíc fanoušků Hammers. Den po finále již West Ham slavil doma v Londýně. Dle britských médií se na trofej dorazilo podívat přes 100 tisíc příznivců.

Zdroj: Radiožurnál Sport

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Nevymstí se to jako u Prekopa? Slavia asi pustí hvězdu budoucnosti, aby získala vysněnou posilu

Nevymstí se to jako u Prekopa? Slavia asi pustí hvězdu budoucnosti, aby získala vysněnou posilu

Pardubice dotáhly vysněnou posilu. Liberec na ní krásně vydělal

Pardubice dotáhly vysněnou posilu. Liberec na ní krásně vydělal

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům