Reklama

Souček o uplynulé sezóně i cílech pro tu další

Tomáš Souček dle očekávání obhájil prvenství v anketě Zlatý míč ČR. V rozhovoru se rozpovídal o uplynulé sezóně, o střelecké formě Premier League a prozradil i cíle pro následující ročník.

Tomáš Souček může být s uplynulou sezónou spokojen. West Ham postoupil z šestého místa ligy do Evropské ligy a bývalý hráč Slavie se dostal dokonce do nejlepší jedenáctky anglické Premier League.

„Životní sezona? Těžko se ty roky porovnávají. Když jsem byl ve Slavii, vyhráli jsme titul a podařily se další věci v evropských pohárech. Ale dá se říct, že teď to asi byla životní sezona. Když se sečte fotbal, život, všechno dohromady. Jsem hodně rád, jak to vyšlo.”

Souček překonal i řadu rekordů. Tím asi nejvýznamnějším bylo vstřelení více než deseti gólů v jednom ročníku. To se doposud žádnému Čechovi v Premier League nepodařilo.

„Věděl jsem, že je šance toho dosáhnout. Je to i pro mě velká věc. Ale není to tak, že bych se na to soustředil. Občas si říkám, že jsem defenzivní záložník a nechci, aby se o mně psalo, že jsem nedal čtyři zápasy gól a jsem z formy.”

Přitom Souček je defenzivní záložník a jeho hlavní úkol je bránit gólům a kazit ofenzivní akce. Dává tolik gólů, že se s nimi již počítá.

„Pořád se soustředím na to, abych gólům zabraňoval, ale už si zvykám i na to, že je třeba ty góly taky dát. Budu chtít v týmovém i individuálním ohledu v těch úspěších pokračovat, nebo to i zvedat. Není to jen o mé hře, snažím se i hecovat ostatní a pomáhat jim.”

A cíl pro následující sezónu? Urostlý záložník Kladivářů má dva. Dostat se co nejdál v Evropské lize a v Premier League znovu skončit v TOP 7.

„Motivace je dostat se co nejdál v Evropské lize a k tomu hrát ze začátku jako uplynulou sezonu. Udělali jsme rekord v počtu bodů, takže bude těžké to obhájit nebo překonat. Ale věřím, že se to dá. Budeme mít zase stejné ambice dostat se do pohárů a být stejně úspěšní.”

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené